Работа с гипскартон за напреднали.
prascho - майстор
Здравейте,

Може ли да ми предложите идея за перваз между дървената ламперия и стените на таванския ни етаж. Общо взето се чудя за дървен перваз с цвета на ламперията, но големина и форма? Трудно ще се лепи, по-скоро с крепежни елементи към стените. Ще са ми нужни грубо около 90 метра. Две от стаите са с наклон 20 градуса. Благодаря предварително.

Поздрави.

Прикачен файл

IMG_0744.JPG
kiroslavov - специалист
За да е еднакъв с ламперията, перваза може да е от разцепена на 2 дъска от материала на тавана, може и да се заобли в единия край. Най-лесния вариант според мен е със стиропорени первази, които се режат много лесно, леки са и се лепят много бързо със силикон, но може би няма да се вържат с дървения таван.
prascho - майстор
Други предложения дали ще се намерят... :).
ulieliadi - специалист
Eми сложи си дървени первази http://shop.woodbulgaria.com/category/12/pervazi.html
Лакираш със същия лак и ковеш с такер с пирони :)
nikolovvd - майстор
Решението е малко сложно на тази задача.
Там където стената и ламперията са под 90 градуса е ясно, че може да се направи със стандартни материали, но там където стената и ламперията се срещат под ъгъл различен от 90 градуса ще трябва да се правят.
prascho - майстор
Е да, прав си. Голяма част от дължината на первазите ще бъде на ъгъл 90 градуса и стават стандарните модели. Но има нужда от още два модела:
- в ниските части е необходим перваз 90+20градуса /ската/ =110 градуса - около 14-15 метра
- в срещуположните ъгли на тези помещение е необходим перваз 90-20градуса=70 градуса - около 14-15 метра

Преди години смятах наклона на двата ската чрез схема на Аутокад и излезнаха и двата около 19-20 градуса.

Но тези два модела первази трябва да са със същата шарка.

П.П. Макар, че стандартен дървен перваз на 90 градуса с изрязан ъгъл отзад ще пасне до известна степен /може да се нагласи/ и в тези части. При ъгъл 70 градуса ще закрие/затвори/ по-голяма част от ъгъла. Ще изкочи напред, докато при ъгъл 110 градуса ще потъне в ъгъла. С две думи не знам дали ще паснат преходните между первазите на 70,110 градуса с тези на 90 градуса. Може да се разминат по височина.
VLADO66 - майстор
С тия изчисления и ъгли ще оплескаш ъгловите снадки.Слагай плоски первази които може да ги заоблиш откъм видимия ъгъл.
prascho - майстор
Мда...то и аз това писах, че в ъглите да не се разминат нещата по височина. Като цяло всеки ъгъл ще се прави индивидуално поради разбираеми причини :).../едва ли има много прави ъгли у нас/. Ти си за този вариант... изчистени форми.

Прикачен файл

product_75.jpg
product_75.jpg (17.21 KиБ) Видяна 6596 пъти
VLADO66 - майстор
Това имах впредвид,само че максимум 3-4 см.в широката част.Лепиш за ламперията с грахови зрънца сикафлекс през 10-15 см.и приковаваш за ламперията с гвоздеи с отрязани глави.
Вадим Владимиров - специалист
nikolovvd написа:
Решението е малко сложно на тази задача.
Там където стената и ламперията са под 90 градуса е ясно, че може да се направи със стандартни материали, но там където стената и ламперията се срещат под ъгъл различен от 90 градуса ще трябва да се правят.
А ти купи си един перваз и го наложи. Може и да стане :-D При мен, при наклон 10 процента, си пасна идеално.

Тема "Перваз на тавански етаж с ламперия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: