Работа с гипскартон за напреднали.
prascho - майстор
VLADO66 написа:
Това имах впредвид,само че максимум 3-4 см.в широката част.Лепиш за ламперията с грахови зрънца сикафлекс през 10-15 см.и приковаваш за ламперията с гвоздеи с отрязани глави.
Къде в София мога да намеря готови подобни первази на 3 см? Не знам дали си заслужава да се занимавам с дърводелец, пък и крайния резултат е неизвестен макар лесната форма.
VLADO66 - майстор
prascho написа:
VLADO66 написа:
Това имах впредвид,само че максимум 3-4 см.в широката част.Лепиш за ламперията с грахови зрънца сикафлекс през 10-15 см.и приковаваш за ламперията с гвоздеи с отрязани глави.
Къде в София мога да намеря готови подобни первази на 3 см? Не знам дали си заслужава да се занимавам с дърводелец, пък и крайния резултат е неизвестен макар лесната форма.
Могат да ти ги направят http://www.bul-les.com/ докато изпушиш 2-3 цигари. :)
prascho - майстор
Благодаря за съдействието. Поразгледах сайта...От 3-4 месеца гледам, че в студената част от тавана една от гредите са я нападнали дървояди. Има на две-три места купчинки трици. Ако ги обработя с "Бохемит QB" ще има ли ефект?

http://www.gsstroimarket.bg/view/1291684.html
prascho - майстор
Мерси....Ама само как ги целиш препоръките все покрай нас :wink:
VLADO66 - майстор
prascho написа:
Мерси....Ама само как ги целиш препоръките все покрай нас :wink:
О-о-о,не съм се сетил-нанасям адресите на картата,още 2-3 препоръки,триангулирам ги и ти чукам на вратата :-D
Chefo77 - майстор
Има едни декоративни ъгли от МДФ, облечени с фолио. Представляват две ленти МДФ една до друга, дебели по 2-3 мм, с широчина 20-ина мм всяка, облечени заедно с фолио с цвят. Тези 2 ленти могат да направят външен или вътрешен ъгъл от 10 до 350 градуса сигурно. Не ме питай как се казват обаче :) Струват малко, лепят се със силикон и се режат с макет. Мисля, че може и да ти отиват.
Другият вариант е да минеш през Бриколаж и Практикер, имат фолирани МДФ профили, които нямат прав ъгъл в задния си край.
Не съм съгласен, че дървения перваз от снимката ще пасне :) А и рязането без пендула и много сметки е леко затрудняващо :)
prascho - майстор
Chefo77, ти ми напомни, че преди две години баща ми се върна с един перваз, на който не обърнах голямо внимание. Тогава ми се стори, че е от слепена хартия.

Первазът е с размери 4000/50/4-5 мм, като се чупи на две и може да образува ъгъл от 40 до 270 градуса. Цвят крема или екрю би се вързал защото ламперията леко жълтее от лака.

П.П. Този тип перваз ли имаше предвид?

Прикачен файл

IMG_0855.JPG

Прикачен файл

IMG_0849.JPG

Прикачен файл

IMG_0850.JPG

Прикачен файл

IMG_0856.JPG
Chefo77 - майстор
Точно същото нещо имам предвид. Не го зная как се води като име, затова го описах ... криво ляво и по спомени :)

Тема "Перваз на тавански етаж с ламперия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: