• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
Прикачен файл:
fugi.jpg
fugi.jpg (98.12 KиБ) Видяна 41197 пъти
Здравейте, писано за фугиране има много, но моя отговор не намирам ....
Залепил съм камък(неправилен размер) на цокъл на къща и ограда. Фугите са големи 3-4см. и на места където се събират се получава много пространство за фугиране. То така си ми харесва, но не бях се замислил - с какво? Харесва ми фугата да е дълбока. Имах останала фугировка на Церезит (25 лв 5кг.) и пробвах - супер стана ама при тая цена ще трябва да дам пари колкото за камъните....
Помагайте - бял теракол (гледам Боро има), бял цимент с мранорно брашно, това: "Цветна циментова смес за зидане и фугиране на камъни MULTIFILL-STONE" или друго? Важното е да е съвсем бяло и да не се пука.
EDI - майстор
Бяло лепило за плочки.Скъпичко е наистина, но не колкото фугомасата и ще стане здраво.
schuldiner - майстор
Този MULTIFILL-STONE дали не може да се нанася с четка? Щото ако може, фугата цимент-пясък, отгоре тази смес на една или две ръце и ще белне.
С бяла циментова шпакловка минавах бетонните оградни колове с баданарката (но не помня колко слоя, май поне 3) и четвърта година си стоят бели, не се отмива...
mcm - специалист
Бял цимент с мраморно брашно ще ти е най-евтино, за да не се пука можеш да слагаш и

http://www.tashev-galving.com/124+SIK+8 ... 0%D0%B8+PP


Друг е въпроса че тая бяла фуга отвън, как ще я чистиш и дали ще си остане така бяла !!!
Благодаря за мненията! Купих от тоя мултифил да го пробвам - не е велика цифрата 23 лв за 25 кила. Ще пиша какво е станало, но засега се появиха други задачи и ще е поне след месец. Иначе, че няма да е вечно бяла фугата е ясно, но къщичката е в двор на село, откъм улицата е тухлена ограда висока ... ще изкара някоя година а после верятно ще отнесе една боя от фасадната на стените, която не е ясно дали няма да се измие.
Niko Gargov - напреднал
Бялото лепило за плочки събира плесен след известно време.
rockwall - майстор
варов разтвор с бял цимент също е евтин вариант
фибри срещу пукане
zuk - напреднал
Поставеният въпрос е за камъни и фуга, които за вертикално върху стена. А ако са хоризонтално върху външни стълби, на които вали дъжд, сняг, студ - какъв е отговорът на въпроса "Как се прави фуга?"

Също така - как се почиства камъка, ако се изцапа с лепило или фугираща смес?
Хидравлична вар с пясък (не Хидратна). Водоустойчива. Не плесенясва. Не си мени цвета след време.
Недостатък е цената.
big_dragon - специалист
Разликата между хидратната и хидравличната вар е като
разликата между въглеродния двуокис и диоксид.
Другото е маркетинг...
  • 1
  • 2

Тема "фугиране на камък с голяма фуга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: