Работа с гипскартон за напреднали.
prascho - майстор
Не ми се вижда никак стабилно това, което си направил.

Нищо не разбирам от картон :) , но доколкото виждам си ползвал шаблон представляващ един квадрант /една четвърт от цилиндър/. Нарязал си ленти от 5см, които си хванал помежду им само с мрежа и лепило. Реално квадрантите стъпват на метален профил долу и горе. Има допълнителни СD профили в средата на четирите стени. Т.е единствено опорните точки са четирите ЦД-та. При застъпването на отделните квадранти по окръжността не си слагал профил. Там ще се спука. Ламелите също не са хващани помежду им с огънати профили по окръжност. Вижда ми се нестабилно.

Вярно, че натоварването не е голямо, но.... Виждал съм по снимки в нета, че при огънати елементи се ползва валяк с бодли и предварително се мокри картона за да придобое форма на окръжност. Плюсът е : по-добра форма за шпакловане и повърхност от един цял лист. За да придобие вид трябва шпакловка от 4-5 ръце и нагоре..

П.П. Иначе греса е добре залепен /там ти е силата/ :) .
jekasus - майстор
prascho написа:
Нарязал си ленти от 5см, които си хванал помежду им само с мрежа и лепило.
Става доста здраво по този начин https://www.youtube.com/watch?v=uDWfmY2AxAY#t=6338
С мокрия начин и валяка не мога да го огъна толкоз, някъде имах таблица за радиуси, но не се сещам къде.
Намерих -
Прикачен файл:
радиус изгиба.png
радиус изгиба.png (103.86 KиБ) Видяна 8322 пъти
И имам
голям мерак за това - https://www.youtube.com/watch?v=9QbScUHA3Mk
prascho написа:
П.П. Иначе греса е добре залепен /там ти е силата/ :) .
Мразя такива терени, на мен ми дай ниши и други изгъзици :-D
prascho - майстор
Това 'япигипс' - гипс ли е? Ако е чист гипс няма нищо общо с Фуген фюлера на Кнауф.

П.П. Може би звучи некомпетентно, но аз бих го шпакловал отгоре отново с мрежа и 'Старконтакт'. Отделните квадранти трябва да се препокрият с мрежа.
dadko - майстор
Една дума само ще кажа- "показно" !!!
С мокрене и иглен валяк на тоя радиус- ще е трудно
jekasus - майстор
prascho написа:
Това 'япигипс' - гипс ли е? Ако е чист гипс няма нищо общо с Фуген фюлера на Кнауф.
http://profesional.bg/product.php?id=382 Турски Перлфикс :-D
Дай на нашите шпакловчици колор кит и им гледай сеира :-D аз го ядох преди няколко години в Банско :-D
prascho написа:
П.П. Може би звучи некомпетентно, но аз бих го шпакловал отгоре отново с мрежа и 'Старконтакт'.
Некомпетентно :-D Гипс на цимент може, обратното не е добре.
prascho написа:
Отделните квадранти трябва да се препокрият с мрежа.
Вътрешна хартия на картона е здрава, външна е заздравена със мрежа, дори клип показах, но явно не схвана идеята.
prascho - майстор
Това с цимента върху гипса го заеби....Макар и веднъж, филмчето го погледнах внимателно. Видях цялостта на вътрешната хартия.

П.П. Как ще залепиш моят гранитогрес върху гипсфазер на пода? Как лепиш плочки в баня върху гипскартон?
jekasus - майстор
prascho написа:
Това с цимента върху гипса го заеби....
Тук и ще спрем със спора:-D
prascho написа:
Видях цялостта на вътрешната хартия.
Направи домашен опит по тази технология и ще схванеш смисъла - защо се слага мрежа от външна, рязаната част.
prascho написа:
П.П. Как ще залепиш моят гранитогрес върху гипсфазер на пода? Как лепиш плочки в баня върху гипскартон?
Твойто е на сух под, ако не греша - ще ти откажа да го направя, ако някой ден ще ми опре до гъза, ще питам теб как е ситуация с гранитогреса, второто е по-малкото зло по сравнение със аквапанела.
но както казах - търпим на критиката :-D
KnauFer - специалист
няма как да пукне това -та цялата колона е армирана с мрежа ..
Чаро - Акълия
Тц, тц, тц, тц...
Заеби!

Браво за колоната! =D>

Тема "Колона от гипскартон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: