Работа с гипскартон за напреднали.
brum - майстор
Зад тая вар какво има? За да е здраво опцията ти е да хващаш или много на дълбоко, или в основата под варта.
nikolovvd - майстор
Да обаче химическия материал не прониква в мазилката, а за да се захване има нужда от кухини. От друга страна цената на един дюбел е малко солена - около 10 пъти по-висока от обикновения дюбел. Преди седмица проучвах този въпрос според цените на Сика и въобще не бях въодушевен, но ако ми се наложи, а това ще стане до 2-3 месеца, няма накъде да мърдам.
Trakehner написа:
Обмислям и вариант да си ги направя сам от дърво и с набиване да захванат.
Идеята ти е добра, като в този случай си направи но-рядък циментов разтвор (гъсто циментово мляко) нещо като шпршц и напръскай добре отвора преди да вкараш дървения дюбел - "собствено производство".
Шприца ще проникне в дълбочина на варовата замазка и ще я заздрави допълнително, като в същото време ще захване и дървото.
Би било добре да направиш един такъв дюбел и след 24 часа да провесиш на него тежест, превишаваща теглото поне 2 пъти, което смяташ, че ще трябва да удържи. Така ще си сигурен, че дори половината ти дюбели да поддадат, няма опасност от компрометиране на конструкцията.
nikolovvd - майстор
Целта на циментовия разтвор е да заздрави варовата мазилка. Така в някакъв смисъл ще доближи якостните качества до бетона или до циментовата замазка.
Варовият разтвор за измазване е вар-пясък-вода. При външно измазване му слагам цимент и с години не мърда, докато ако е само варова мазилка след няколко години започва да се рони дори само с ръка да го погалиш.
$64EN - специалист
Не се уточнява тези дюбели на опън или на скъсване трябва да държат по ~45kg?
Аз бих предложил FISHER UX, ако става въпрос за натоварване на скъсване:
Изображение :arrow: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NqaE1unnk60[/youtube]
Но при слаба основа (мазилка) трябва да се внимава с навиването на винтовете, че този дюбел може да изкърти мазилката. Случвало ми се е да ми къса и винтове!
Може след пробиването и изчистването на отвора, да се инжектира полиуретаново лепило, да се вкара дюбела, и след втвърдяването на лепилото да се навива.
Успех :)

Тема "Дюбел за слаба основа ( вар, гипс )?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: