Работа с гипскартон за напреднали.
Да ми кажите Вашето мнение за това

Прикачен файл

IMG_1634.JPG
IMG_1634.JPG (29.48 KиБ) Видяна 7944 пъти

Прикачен файл

IMG_1628.JPG
IMG_1628.JPG (41.8 KиБ) Видяна 7944 пъти
leonardo_vd - модератор
Замисъла е добър, но изпълнението е малко под критика. Има участъци, които не е нужно да се нарязват за да се огъне. Иначе като цяло е добре. Чакаме снимки шпакловано. :)
bisplus - специалист
Според мен е възможно да се направи и без цепене...но всеки знае. С удовлствие ще разгледам снимки на вече завършен проект.Успех!
radoraev - специалист
Мда........навсякъде можеше да се огъне а не да се цепи
Внимавай на камината как ще испълниш шпаталовката--некаква цялосна мрежа и каменит ли...де да знам...ама тези цепки щи направят бела да знаеш при резките температурни разлики ще цъфне като майска роза :lol:
leonardo_vd - модератор
radoraev написа:
Внимавай на камината как ще испълниш шпаталовката--некаква цялосна мрежа и каменит ли...де да знам...ама тези цепки щи направят бела да знаеш при резките температурни разлики ще цъфне като майска роза :lol:
Aми да! Трябвало е да го направи с противопожарен картон (червен или бял с червени букви) Иначе ще има яко сцепени фуги, освен ако не я облича с някакъв камък.
Добр ден. Благодаря Ви за лесни отговори. Аз не занимавам със шпакловки и затуй за мен било по лесно със нацепване, това едно, друго че зад обшивка камина със дебели стени и залепена със тапети. Не изглеждало че има проблеми заради нагряване. И картон соответно пожароустойчив. Където картон доближава до стекло сложих вата покрита със алуминиево фолио от една сторона. Трето че моя шпакловчик исках да сложи мрежа преди да шпаклува. Извинявайте за лош български - руснак съм.

Прикачен файл

IMG_1627.JPG
IMG_1627.JPG (36.82 KиБ) Видяна 7864 пъти
radoraev - специалист
Привет Олег!
Поверь....розница в температуре будет очень балшая
Лучший вариант думаю будеть такой--купи еще немнога гипсокартона и положи еще один слой--толко не зарезовай а попробуй потихоничку сделать его в овал с ТН-35
Поверь там будеть сумашедчая температура
Между слаями гипсокартон можно хорошо намазать с огнеопорны силикон
Старайся как можно менше фугы оставлять
Ты не хочеш в Москве работать??????
masteradmin - майстор
Радо следващия път го дай на Френски :) :) :)
radoraev - специалист
leonardo_vd написа:
radoraev написа:
Внимавай на камината как ще испълниш шпаталовката--некаква цялосна мрежа и каменит ли...де да знам...ама тези цепки щи направят бела да знаеш при резките температурни разлики ще цъфне като майска роза :lol:
Aми да! Трябвало е да го направи с противопожарен картон (червен или бял с червени букви) Иначе ще има яко сцепени фуги, освен ако не я облича с някакъв камък.
:? :? :? Простете но каква е разликата какъв ще е картона след като става въпрос че ще цъфне нацепването...фугичките :?
Олег....а тази мрежа издържа ли според теб на голяма температура?
И второ....ти не шпаталоваш обаче като стане нещо теб ще викат а не шпаталовчика повярвай :)
Облечи му директно още един пласт картон и това е---много лесно ще се огъва след като имаш огъната основа сега---вземи евтина девятка му напраскай с дълги види

Тема "Фигурки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: