Работа с гипскартон за напреднали.
Tonyk - напреднал
Здравейте,

Имам следния въпрос за правилно поставяна на фолио - Кnauf insulation LDS 5 Silk.

http://www.knaufinsulation.bg/sites/bg. ... S_2014.pdf

Имаме остъклена тереса на която покрива е от греди над тях е покрито с ОСБ плоскости и отгоре битумни керемиди. Отдолу е спалня.

В момента се прави окачен таван с гипсокартон - най-отгоре под ОСБ плоскости ще има каменна вата под нея стъклена вата и окачен таван на конструкция.

Въпроса ми е къде трябва да се постави точно въпросното фолио за парна бариера - LDS 5 Silk ? Под ватата преди гипсокартона или над ватата точно под ОСБ плоскостите?

С рапидите за картона - ще се надупчи въпросното фолио?

Благодаря Ви!
8180 - майстор
Цитати от твоя линк:
"LDS 5 Silk функционира като слой за контролиране на водната пара под
топлоизолацията. ............
5 Silk се полага паралелно или напречно на
гредите, директно под топлоизолацията."

Малки пробиви НЕ пречат на паробариерата.
Ако се търси И въздушна непропускливост е по-сложно - там и малките отвори имат значение.
Tonyk - напреднал
Ако правилно съм разбрал

1 - ОСБ
2 - Вата
3 - Фолио - LDS 5 Silk
4 - Гипсокартон

В този ред ли трябва да се слагат?
8180 - майстор
Да.
Не е лошо предварително да уплътниш навсякъде дървенията въздухоплътно.
Tonyk - напреднал
Как и с какво да е уплътня дървенията?

Отгоре има хидро изолация - ОСБ, греди, ще слога каменна вата, стъклена вата, фолио-то и отдолу къртон. Иначе е подзидано с итонг до горе - плътно до дървенията и с монтажна пяна са уплатнени фугите. Друго трябва ли ?
8180 - майстор
Tonyk написа:
Друго трябва ли ?
Не знам. Огледай внимателно ВСИЧКИ възможни фуги, напр. между ОСБ и гредите, към стрехата, фугите на ОСБ и под.
Идеята е да не преминава въздух отвътре до вън - пяна, силикон, друго. Като уплътняваш там няма да мислиш за декоративни, видими подробности.
Не е грешка да уплътниш фолиото, но не знам лесен начин при рапидите и НЕ съм го правил.
chapara - майстор
Там където рапидите ще пробият фолиото, картона ще го затисне за конструкцията и няма да има преминаване на влага. Важно е и снадките да са там като се застъпва пона на 10 см.Може да го прихванеш първоначално с двустраннозалепваща лепенка

https://www.google.com/search?q=%D0%B4% ... RV6XPfM%3A

по нагъсто 30-50 см. Лепиш по конструкцията и после опъваш и лепиш фолиото. Нужни са най-малко двама души за тази операция :wink:

Тема "Окачен таван + фолио - Кnauf insulation LDS 5 Silk." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: