• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
tihogr - специалист
radoraev написа:
След слагането на ал.ъгъл можеш да сложиш глазфазерна лента--спестява появяването на топчици ако гипса ти е рядък и разни грубости дето трябва да ги циклиш със шпатулата докато дърпа гипса
Абе въобще става страхотно и то с 2 ръце само(мен ме мързи обаче...но ти го препоръчвам)
За мрежестата лента-------на абсолютно всяка фуга...фугичка.....фугище------МРЕЖЕСТА-А-А-А-А лента

И аз обикновено не слагам на алуминиевите ъгли, само понякога като не иска да се скрие ъгъла му лепвам една лента и заспива. При нас пък навсякъде караме със стъкловлакнеста, не знам защо колегите не ползват от другата трябва да ги питам. Доколкото си спомням мрежестата беше малко по-скъпа и може би това е една от причините. Иначе и на мен ми е по-лесно да слагам от нея. 2 година вече се занимавам и със шпакловане на гипскартон, и със сигурност има какво още да науча в тази област човек се учи докато е жив. Иначе се научих с гледане, питане и най-вече практика.
radoraev - специалист
tihogr написа:
radoraev написа:
След слагането на ал.ъгъл можеш да сложиш глазфазерна лента--спестява появяването на топчици ако гипса ти е рядък и разни грубости дето трябва да ги циклиш със шпатулата докато дърпа гипса
Абе въобще става страхотно и то с 2 ръце само(мен ме мързи обаче...но ти го препоръчвам)
За мрежестата лента-------на абсолютно всяка фуга...фугичка.....фугище------МРЕЖЕСТА-А-А-А-А лента

И аз обикновено не слагам на алуминиевите ъгли, само понякога като не иска да се скрие ъгъла му лепвам една лента и заспива. При нас пък навсякъде караме със стъкловлакнеста, не знам защо колегите не ползват от другата трябва да ги питам. Доколкото си спомням мрежестата беше малко по-скъпа и може би това е една от причините. Иначе и на мен ми е по-лесно да слагам от нея. 2 година вече се занимавам и със шпакловане на гипскартон, и със сигурност има какво още да науча в тази област човек се учи докато е жив. Иначе се научих с гледане, питане и най-вече практика.
Почваш да ми харесваш--ставаш все по-активен във форума
Имаш добре
The_FAN - специалист
radoraev написа:
След слагането на ал.ъгъл можеш да сложиш глазфазерна лента--спестява появяването на топчици ако гипса ти е рядък и разни грубости дето трябва да ги циклиш със шпатулата докато дърпа гипса
Абе въобще става страхотно и то с 2 ръце само(мен ме мързи обаче...но ти го препоръчвам)
За мрежестата лента-------на абсолютно всяка фуга...фугичка.....фугище------МРЕЖЕСТА-А-А-А-А лента

Това не го казвай на места като форума че се излагаш... мрежата на нефабрична фуга се скрива единствено и само с наддаване на материал повече от колкото е необходимо и тавана ше стане чуден...мани...
tihogr - специалист
The_FAN написа:
radoraev написа:
След слагането на ал.ъгъл можеш да сложиш глазфазерна лента--спестява появяването на топчици ако гипса ти е рядък и разни грубости дето трябва да ги циклиш със шпатулата докато дърпа гипса
Абе въобще става страхотно и то с 2 ръце само(мен ме мързи обаче...но ти го препоръчвам)
За мрежестата лента-------на абсолютно всяка фуга...фугичка.....фугище------МРЕЖЕСТА-А-А-А-А лента

Това не го казвай на места като форума че се излагаш... мрежата на нефабрична фуга се скрива единствено и само с наддаване на материал повече от колкото е необходимо и тавана ше стане чуден...мани...

да и аз се убедих пробвайки по-неговия метод. Наистина и според мен е излишно и по-трудно говоря за нефабричните фуги. Ще си карам както съм си свикнал досега, но ще почна да слагам навсякъде и по-вътрешните ръбове стъкловлакнеста че досега слагах според настроението ми :)

Иначе мерси на Radoraev за похвалата.
radoraev - специалист
както си решите..........
при мен фугата става широка около 60см. но задължително с мрежа
Всеки си знае за себе си..............
tihogr - специалист
radoraev написа:
както си решите..........
при мен фугата става широка около 60см. но задължително с мрежа
Всеки си знае за себе си..............
така си е прав си всеки работи както намери за добре и както му е по-удобно добре че има варианти за избор въпроса е крайния резултат да е добър.
The_FAN - специалист
radoraev написа:
както си решите..........
при мен фугата става широка около 60см. но задължително с мрежа
Всеки си знае за себе си..............
Така е ама много материал отива и се наддава за да се скрие мрежта
Примерно - помещение с равен таван и мрежа на нефабричните фуги...
направо трябва си го шпакловаш на цяло за да не си личат фугите....
И при мен фугите стават към 60 см. ама не надуват...
[/b]
vesbond - специалист
Фен, а случайно да си гризвал следното дърво: краищата на мрежата се запрятат при първата ръка и дори и третата не може да ги скрие, после при търкането е големия майтап!? Говоря за нефабричните фуги.Няма оправяне това нещо! Ако речеш да го скриеш с още материал отиваме на цялостна шпакловка - което е голяма тъпотия, нали?
ПП Радо моите уважения ама........
The_FAN - специалист
vesbond написа:
Фен, а случайно да си гризвал следното дърво: краищата на мрежата се запрятат при първата ръка и дори и третата не може да ги скрие, после при търкането е големия майтап!? Говоря за нефабричните фуги.Няма оправяне това нещо! Ако речеш да го скриеш с още материал отиваме на цялостна шпакловка - което е голяма тъпотия, нали?
ПП Радо моите уважения ама........
Никога не съм опирал до това щото само веднъж съм слагал мрежа на такава фуга от немай къде... свърши ми лентата по нощите... както и да е. коригира се иначе тоя проблем със стъклофазерна лента на следващата ръка... имаше една лента така се беше разбридала та почти навсякъде я дублирах после...
tihogr - специалист
vesbond написа:
Фен, а случайно да си гризвал следното дърво: краищата на мрежата се запрятат при първата ръка и дори и третата не може да ги скрие, после при търкането е големия майтап!? Говоря за нефабричните фуги.Няма оправяне това нещо! Ако речеш да го скриеш с още материал отиваме на цялостна шпакловка - което е голяма тъпотия, нали?
ПП Радо моите уважения ама........

на мен точно по същия начин ми се получи като пробвах та се наложи да минавам повечко ръце и да понатрупам малко повече материал за да ги скрия в крайна сметка се получи ама не си е работа.
  • 1
  • 2

Тема "проблеми при шпакловане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: