• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
шоп - майстор
вт юли 28, 2020 3:37 pmnautilus33 написа:
Шоп, имаш ли някоя снимка на голата конструкция?
Имах много снимки, но преди години криптовирус ми криптира всичко в лаптопа.

Тръгвай смело, няма нищо сложно.Разчертаваш си по стената, ковеш си CD профили, после минаваш на UD профили и така.

Може и с дървени гредички 5х5см ако обичаш дървото
Може и с метален профил 20х20х1,2 да си го завариш на земята и да го закачиш цялото на стената ако обичаш да работиш с метал и телоподаващо...
Може и с итонг
Абе фантазия да имаш. :partyman:
nautilus33 - майстор
Ами имам останали профили и парчета, та затова с тях мисля. Иначе не трябва ли УД-то да хвана към стената и останалото с ЦД? Ето какво снимка успях да намеря в нета. Така ли трябва да стане горе-долу. Тук УД-то е хванато към стената и всичко останало е с ЦД. Поне така ми се вижда от снимката.

Изображение
naster - майстор
Точно така е - Ud по периферията и сдвоен по ръбовете, Cd за оребряване. Това на снимката повече докарва на Uw/Cw, което е за преградни стени, а не за обшивки, но не е грешно.
nautilus33 - майстор
как се обработват външните ъгли? Само с материал, с хартиена лента или с алуминиев ъгъл?
nork - специалист
вт ное 24, 2020 8:18 pmnautilus33 написа:
как се обработват външните ъгли? Само с материал, с хартиена лента или с алуминиев ъгъл?
С фрезован картон :-D
nautilus33 - майстор
Нямам възможност. Ще са си прави ъгли, но дали ще пукат, ако само ги мина с фюгенфюлер и отгоре с шийтрок цялостно?

Като на снимката по-долу? Как се обработват всички външни ъгли, които се виждат?

Изображение
aleyan - специалист
С алуминиев ъгъл не става ли?
  • 1
  • 2

Тема "Библиотечка от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: