• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
DKosev - специалист
Здравейте,

искам да направя една библиотечка с размери 2.50 ширина на 3 м. височина от гипсокартон.

Г/д си представям как ще бъде конструкцията, но какви профили трябва да се ползват, за да е максимално стабилно?
DKosev - специалист
ср окт 16, 2019 7:32 pmjekasus написа:
Нещо рисунка...
Без дървенията..
Прикачен файл:
72598541_983348478684918_102956507888353280_n.jpg
Библиотека
72598541_983348478684918_102956507888353280_n.jpg (39.92 KиБ) Видяна 9923 пъти
muhala - майстор
Ако е само на латекс без дървенията, предполагам, ще се събира прах и няма да можеш да го събереш.
Lutchezar - майстор
И ако са 2 метра дълги лавиците че натоварени с книги и някой друг минерал, май ще трябва или винкел, или междинни вертикални колони...
Иначе това на снимката изглежда много добре.
nautilus33 - майстор
Ще трябва да направя същата библиотечка. МОже ли някой да помогне с конструкцията, в нета не ми излизат снимки какви профили се ползват и как се хващат един към друг.
koveslav - майстор
С толкова много ъгли и ръбове никой не може да ме навие да се захвана.И всичко това трябва периодично да се пребоядисва и освежава...не ме кефи.Ако трябва да използвам такава ниша,бих вградил библиотечка от плоскости в нея.
шоп - майстор
Действай смело щом имаш мерак. Не строиш небъстъргач, а лавици. СД, УД...както всяка нормална конструкция.
Ето я и моята. Прах си се бърше нормално както и на дървен плот. С микрофибър. Може сух, може влажен, може и мокър ако е като при мен: качествен латекс ( дулукс)
Лавичките са икономични, че си вкарваш всички парчета ГК и профили:-)

Бежавкото вътре е боядисвано преди 10 год, а червеното го освежавах за коледа. Пуснал съм кабели и за скрито осветление...ама само съм ги пуснал:-)

Прикачен файл

SAM_9783.JPG
SAM_9783.JPG (81.31 KиБ) Видяна 7714 пъти
naster - майстор
пон юли 27, 2020 8:32 pmnautilus33 написа:
Ще трябва да направя същата библиотечка. МОже ли някой да помогне с конструкцията, в нета не ми излизат снимки какви профили се ползват и как се хващат един към друг.
Ако е като примерът от снимката и се премоства много дълго, може да се ползва UA профил за щурцове - много е здрав, но трябва да работи като греда, подпрян от двете страни.
nautilus33 - майстор
Трябва да снимам утре и да се види за какво иде реч. Искам да я направя между външна стена и комин, т.е. между две стени така да се каже, като лавиците ще са само 13см дълбоки, но трябва да премеря дължината. Мисля, че има 2м. Просто не знам как да хвана профилите един към друг. Шоп, имаш ли някоя снимка на голата конструкция?
  • 1
  • 2

Тема "Библиотечка от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: