Работа с гипскартон за напреднали.
leonardo_vd - модератор
anmoll написа:
И тука ще кажа, че момчетата просто пробват с какво най-лесно ще се отреже. :|
кое пръста ли?
Тани - модератор
Е точно защото е за проба поне едни очила можеше да си сложат! Пък ъ ръкавиците нямаше да са излишни. Мен са ме спасявали от "шарпнел" от счупен диск!
anmoll - специалист
Ето какво се получава.

Прикачен файл

DSC02798.jpg
DSC02798.jpg (26.92 KиБ) Видяна 19363 пъти

Прикачен файл

DSC02801.jpg
DSC02801.jpg (35.95 KиБ) Видяна 19363 пъти
masteradmin - майстор
Ето и моето мнение по въпроса наскоро започнах ремонт в един апартамент. Лепене стиропорени первази[/url]
Най доброто лепило с което съм работил е "Dekofit-P" Предлага се в Домко. Ако има леки неравности по стената при залепване със силикон остават фуги между первазките, както и между тях и стената. При работа със лепило - с него те идеално се запълват. Лепилото идеално носи боядисване с латекс отгоре/за разлика от силикона/. Самите первазки също се боядисват перфектно със латекс и няма опасност той да се отлюспи.
pinolero - помощник
Имам въпрос - удачно ли е да се използват стирупорни первази в баня - за "камуфлаж" на разликата между недобре нивелирания таван и добре нивелирания горен ръб на плочките по стената?
pipbel - майстор
Недей в банята.
По добре PVC лайсни сложи - продават ги където има PVC панели за стена или таван.
pinolero - помощник
проблемът е, че денивелацията на тавана е около 5 см... никаква PVC лайсна няма да я скрие
pipbel - майстор
A "стирупора" как очакваш да скрие такава денивелация ?
eeee, ма на час по лъжичка инфо даваш....а нямаше и да е лошо 1 снимка да постнеш.
В тоя случай - по добре залепи до нивото на плочките фибран и го шпакловай
кака Лара - специалист
Колеги, а с какво се боядисват такива первази? Трябва ми много плътен цвят и мисля с тониран латекс да ги нацапам, но няма ли при леко огъване при поставянето да се напука латекса?

Тема "Как се лепят первази?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: