Работа с гипскартон за напреднали.
Здравейте, предстои ми смяна на дограма, над сегашните прозорци има дървени греди, 3-4реда малка тухла и плоча (става въпрос за 1ви етаж от двуетажна къща), имам намерение да заменя тези греди със СБ щурц, затруднението ми идва със самата смяна как да се случи точно. Може да ползвм от готовите щурцове на Винербергер или да си го отлея сам, но с отливането май става още по-сложно.Моля за съвети и предложения как да стане смяната. Благодаря предварително!
Чираче - майстор
Ако по дървото няма никакви поражения, защо да ги сменяш? Щом над щурца има тухли, и над тях е плоча, можеш да премахнеш всичко до плочата. И дограмата над прозорците да ги направиш с пълнеж за топлоизолация.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ми махаш тухлите, сваляш гредата, слагаш новия щурц (или го отливаш), зидаш догоре, най-отгоре монтажна пяна и това е
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 21, 2021 6:52 pmЧираче написа:
Ако по дървото няма никакви поражения, защо да ги сменяш? ...
+1

Май питащият не може да се ориентира из форума прекрасен и вместо да си провери отговорите, пита отново...
пон мар 22, 2021 4:06 pmn_a написа:
нед мар 21, 2021 6:52 pmЧираче написа:

+1

Май питащият не може да се ориентира из форума прекрасен и вместо да си провери отговорите, пита отново...
Да, малко ми е трудно да се ориентирам, извинявам се за което! 8-[ И благодаря за отговорите. :)

Тема "Смяна на дървена греда със СБ щурц." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: