• 1
  • 2
Здравейте,

предстои ми измазване на къща. Моля дайте мнения за вида мазилка за вътрешните стени - Гипсокартон или вароциментова мазилка. За момента се ориентирам към вароциментова мазилка, но не мога да се реша на 100%.

Благодаря предварително.
Чаро - Акълия
Гипсова машинна мазилка. :-D
Pooh - майстор
Понеже без значение, кой - какво говори, определящо винаги си остава цената - имайте предвид, че след каквато и да е мазилка, тепърва ще предстои и шпакловка - операция, която по презумпция влиза в цената на гипсокартона. :wink:
С гипсокартона, може и изолация да се сложи, което е изключено при мазилките.
Това с допълнителното шпакловане го имам предвид. Отвън ще има така или иначе топлоизолация. При гипскартона това, което ме притеснява, е че много кънти дори само да се облегнеш на стената.
Pooh - майстор
Кънти ... колко да кънти? Ако често Ви се случва да си ритате/удряте/почуквате стените ... тогава почти всичко е под угрозата да се "гътне" някой ден.
Отделно, че двойната обшивка (препоръчително за стени и обшивки) и единичната (масово прилагана по избор на плащащия) са с доооста различни якостни ... а и други характеристики. :wink:

Външната топлоизолация с какво пречи и вътре да се сложи - разликата в цената на със/без е под 5лв. ... в повечето случаи.
kuuuuuul - майстор
Аз съм твърдо за мазилка,става по лесно и по евтино от гипскартона,може да се прави спокойно от сам човек.Само на тавана може би е добре с картона и изолация,но може и там с фибран и шпакловка.Тука може да видиш как става.
viewtopic.php?f=15&t=14712&start=100
fbr - майстор
Виждал съм ентусиасти, които удрят мазилка хастар и после лепят гипсокартона. Става идеално равно. и не кънти.
ssmmaaa - специалист
Мазилка + шпакловка-15-17лв, картон 20-22лв.Относно това че като чукнеш бие на кухо,ако някой в тях се постоянно си почуква по стените има по-сериозни проблеми :lol:
Благодаря много за мненията дотук. Нещата, като че ли, клонят към първоначалното ми мнение за мазилка вместо картон. Поздравления на kuuuuuul за свършената работа.
thinkpad - майстор
Pooh написа:
Кънти ... колко да кънти? Ако често Ви се случва да си ритате/удряте/почуквате стените ... тогава почти всичко е под угрозата да се "гътне" някой ден.
После като забиеш пирон за картина, да пробиеш дупка в стената направо. Не, мерси. Мазилката е много по-хубава, просто съвременните строителни методи не са да се строи качествено, а лешперски. В един хотел редовно правят дупки в стените с юмрук. А, да видим, ако беше циментова мазилка, дали щеше да има дупка. Да не говорим, че не става въпрос само за кънтенето, ами се и чува разликата.
  • 1
  • 2

Тема "Гипсокартон или вароциментова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: