• 1
  • 2
nepokis - помощник
хора не смятам вече да подбивам от цената,щото всичко се качва,а мисля че тряя да се качи малко труда на хората.Не ми пука дали някой ще го напрай за без пари.Ходих преди една седмица да правя таван-растер,13кв. и взехме 300лв с колегата. :roll:
rockwall - майстор
БИХТЕ ли качили малко снимки на ваши тавани растер
stokie - специалист
модерирано:кирилица
stokie - специалист
radoraev написа:
:? :? :?
В бургас това въобще не го смятаме за таван и го правим на около 4-6 лева зависи от квадратите
Доколкото си спомням за един ден в завършен вид абсолютно сам съм правил 121кв.м---в помещение с форма на бъбрек
Просто не ми стига наглостта да му кажа на човека че днес ще заработя 1000 лева
Незнам...........растерния ми е като детска играчка
Защо не го смяташ за таван? Точно растерния си е окачен таван навсякъде в търсачките като напишеш `Suspended Ceiling` ти излиза armstrong

ако сам си направил 120квадрата за 1 ден в стая под формата на бъбрек спокойно влизаш в книгата на гинес :)
CoolM - помощник
radoraev и аз съм от Бургас ама 120 квадрата за 1 ден сaм ....
иначе наистина не го броим за таван затова и цената му е под тази на гипс картона . аз го слагам на 5 лв. ако са 100 квадрата на нормална височина .
stokie - специалист
CoolM написа:
radoraev и аз съм от Бургас ама 120 квадрата за 1 ден сaм ....
иначе наистина не го броим за таван затова и цената му е под тази на гипс картона . аз го слагам на 5 лв. ако са 100 квадрата на нормална височина .
цената му и в чужбина е по-ниска от тази на гипскартона но това не значи че не се брои за таван :wink: и не е по-малко предпочитан от гипскартонения даже бих казал обратното
CoolM - помощник
сериозно ли е по предпочитан ?
не мога да си го представя в жилище.
Според мен става само за офиси и магазини , и като допълнителен орнамент към заведение примерно.
кое му е сложното на формата на бъбрек ?
От гипс картон е много по трудоемко.
stokie - специалист
м/у другото ти първо с жилището ли го свързваш окачения таван?
за 5 години работа само един път съм правил окачен таван в апартамент
не смятам че окачените тавани за създадени за домашни условия

не става въпрос за сложно а за бавене , разликата от квадратна стая и от стая под формата на бъбрек ами първо обкантването после направата на конструкция ами обкрайчването нямаш пано с пано с с еднакъв размер докато одрежеш едно пано за стая с формата на бъбрек аз ще одрежа цял кашон за квадратна стая :wink:

а това че някой искал някакви елементи в хола си това е отделен въпрос :) хората се радват на лампички и фигурки
tyo - специалист
radoraev написа:
...Еми в нашия регион започнах да монтирам растарен през 1994год.
През 1994 година единствената фирма която внасяше растарен беше РОТА ИНЖЕНЕРИНГ.
А цената беше, до колкото помня в DM по курса и излизаше доста "дебела".


п.п. ОФФ-Топик radoraev по него време (1994-1996) си пазарувах хром-никелови кухненски мивки ROCA от една бургаска фирма вносител, но съм им забравил името.
solo5 - майстор
tyo написа:
1994-1996 си пазарувах хром-никелови кухненски мивки ROCA от една бургаска фирма вносител, но съм им забравил името.
да не е Качика? :roll:
  • 1
  • 2

Тема "растерен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: