$64EN - специалист
ето това е паропропускливо фолио

http://i.data.bg/08/07/29/1076671_orig.jpg
http://i.data.bg/08/07/29/1076673_orig.jpg
до колкото съм чел мнения във форума го има в бриколаж , иначе аз си го взимам от ангрото .(опс , забравих да видя от кой град си... )

Снимките са големи, затова оставих само линковете!
. Тани


мда не съобразих че са в оригинален пазмер .
ето няколко други :)

Изображение

Изображение

Изображение


ето това е фолиото ПАРОПРОПУКЛИВОТО
Последна промяна от $64EN на чет юли 31, 2008 12:55 am, променено общо 2 пъти.
hakera17 - помощник
Обаче някаква цена можеш ли да ми кажеш :)
$64EN - специалист
еми лошото е че там от където го взех дават само цяло топче =75 метра и беше към 75 лв. примерно , нещо такова
8180 - майстор
hakera17 написа:
Какво е пароизолация и от къде да си купя :)
Пароизолация = ПароНЕпропускливо (спиращо дифузията на водни пари) фолио или найлон.

Това което $64EN, описва НЕ Е пароизолация (за картинките на знам).
Ей, хора не се впускайте да пишете произволно само като видите "пара".
Сигурно ще се съберет 50стр. само в този форум по темата.

Master_Kenobi,
Не бих казал, че съществуват "общоприети" мнения във форума или поне трайно. Дори в някакъв период да се установи такова и се прекратят дискусиите, идват нови хора, и без да са се запознали със старите дискусии (вярно трудно), започват да се "сърдят/дърпат" на противното мнение.
Е, аз също съм на мнението на Тани и ще бъда благодарен, ако успееш да обосновеш някакво противно мнение или поне междинно. Не бих искал да оставам в заблуждение по толкова важни (и доста объркани за потребетителите) въпроси.
И това сериозно и дружелюбно.:)
Само ще ти кажа, че няколко години бях привърженик САМО на външната изолация (вкл. и заради проблемите, дискутирани тук). След една дискусия тук, вече не съм толкова категоричен - просто колегите показаха (май Тани пак беше в основата), че има доста случаи, когато вътрешната ТИ е по-изгодна. :)
Master_Kenobi - V.I.P.
За общоприетите мнения разбрах и се поправям. Поне по този въпрос наистина няма такова. И благодаря за търпението и разбирането, че аз като по-нов ви връщам към вече дъвкана и предъвкана тема, ама наистина е трудничко да се намери всичко във форума... Пък и с течение на времето все може да се появи някое ново свежо виждане, или технологийка, така че такива "връщания" може и да са полезни. :)

Случи се така, че темата се преплете с една друга, така че моля вижте ТУК.
hakera17 - помощник
Хиляди благодарности .
Заел съм се с ремонта и мисля че ще се справя :?
Ще кача снимки като е готова стаята да си кажете мнението :roll:
Благодаря още веднъж на всички :)
hakera17 - помощник
Може ли някой да ми каже .
дали не мога да ползвам обикновен найлон вместо паропропускливия найлон .
И от коя страна на стената да го сложа под изолацията или в/у нея .
simeonov_74 - специалист
Тани написа:
Направи я с гипскартон. Задължително обаче сложи и пароизолация!
За тази пароизолация тука някаде прочетох че става и с обикновен найлон. Та въпроса ми е каде отива тази пара, и не се ли получава ефекта като с фибрана
Тани - модератор
simeonov_74 написа:
Тани написа:
Направи я с гипскартон. Задължително обаче сложи и пароизолация!
За тази пароизолация тука някаде прочетох че става и с обикновен найлон. Та въпроса ми е каде отива тази пара, и не се ли получава ефекта като с фибрана


Тази пара я има навсякъде и по всяко време. Въпроса е да не я допускаме до местата , където може да кондензира. С по-дебел найлон може да се осъществи пароизолация.
simeonov_74 - специалист
Тани написа:
simeonov_74 написа:
Тани написа:
Направи я с гипскартон. Задължително обаче сложи и пароизолация!
За тази пароизолация тука някаде прочетох че става и с обикновен найлон. Та въпроса ми е каде отива тази пара, и не се ли получава ефекта като с фибрана


Тази пара я има навсякъде и по всяко време. Въпроса е да не я допускаме до местата , където може да кондензира. С по-дебел найлон може да се осъществи пароизолация.
Значи аз направих една външна стена с вата и картон като сложих и дебел найлон, а на тази стена има кухненски ъгъл. И не знам дали зад ъгъла няма да се образува мухъл, както се получава при фибрана ако има нещо пред него

Тема "Моля помогнете в зимането на решение за гипсокартона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: