• 1
  • 2
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
pesho написа:
Емо,ти ся ква технология обясни,че не разбрах..!? :? и говорете на български-кво визирате под "да се хомогенизира" ?
Ма нали те мързеше??
Ай, остаям ва! Некви бири ме чакали, казаха.
pesho - специалист
АЗ почти нищо не разбрах,и ЗА КВО ,ама карай да върви..котуй..
naydenov - напреднал
Макар и грундирана преди 9 години с тапетно лепило на Хенкел, стената не е запечатана, а е абсолютно водопропусклива. Лепилото останало по стената и в момента се разтваря във вода. Какъв е технологичният и логичен смисъл от пълното му изчистване?
Никой не казва с какъв точно грунд да се грундира, преди да се лепи гипсокартона.
emil_v r - майстор
Najdenow -не съм специалист по г. картоните ,но мисля че не е необх. нищо освен изчистване с прахосмукачка на стената .
Ако лепиш с една смес за тая работа ,и картона не се грундира естествено .
Ако е права стената може да си дадеш повече труд и да намажеш на гребен стената, така зад нея е плътно и като я удариш е твърдо навсякъде.
Като трябва бързо да се "отупа " го правимс кюфтета , но според мен е смехотворно и напълно в духа на новото строителство :-D
Изчакай във форумът има хора които само с това се занимават ,и ще ти кажат по- компетентно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Врачанецо, мен ей това "Лепилото останало по стената и в момента се разтваря във вода. Какъв е технологичният и логичен смисъл от пълното му изчистване? ",
ме отказа да куреспондирам повече вече с питащия.
trockenbauer - напреднал
naydenov написа:
Макар и грундирана преди 9 години с тапетно лепило на Хенкел, стената не е запечатана, а е абсолютно водопропусклива. Лепилото останало по стената и в момента се разтваря във вода. Какъв е технологичният и логичен смисъл от пълното му изчистване?
Никой не казва с какъв точно грунд да се грундира, преди да се лепи гипсокартона.
БЕТОНКОНТАКТ или на КНАУФ или БАУМИТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Както от Кнауф казват:Конструктивните,статистическите и строително-физичните качества на системите на Кнауф са гарантирани само при изключителното използване на Кнауф системните компоненти или изрично препоръчани от Кнауф продукти!!!
naydenov - напреднал
Благодаря за отговорите, залепих гипскартона. Там, където слагах кюфтетата, изчистих местата до гипсова шпакловка. Стана много добре. Сега следват други операции, ама за тях - по-късно :)

Прикачен файл

S8003376 [800x600].JPG
В процеса на залепване на плоскостите.
S8003376 [800x600].JPG (42.67 KиБ) Видяна 6448 пъти

Прикачен файл

S8000009 [800x600].JPG
Гипсокартона в нишата вече е залепен и фугите са шпакловани първа ръка.
S8000009 [800x600].JPG (55.08 KиБ) Видяна 6449 пъти
trockenbauer - напреднал
Като за човек който се учи сам и пита тук там,си се справил добре :wink:
Извинявам се за късния отговор но влизам тук от 2-ва дни.
Успех :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на гипсокартон върху гипсова стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: