• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
mici - специалист
leonardo_vd написа:
Къщичка за 10 дни :lol:
Може ли малко пояснения: При такава конструкция на тавана отдолу е гипскартона на съответната конструкция, а отгоре? Поставяте ватата, а върху нея?
При мен случаят е аналогичен: гредоред, окачена конструкция, гипскартон, отгоре мисля да сложа два пласта вата /10 см/, но не знам дали да я покривам с нещо.

Прикачен файл

DSC00325.jpg
Моята вила
DSC00325.jpg (57.39 KиБ) Видяна 9486 пъти

Прикачен файл

hpim1859_172.jpg
На Leonardo_vd
hpim1859_172.jpg (83.93 KиБ) Видяна 9486 пъти
radoraev - специалист
mici написа:
leonardo_vd написа:
Къщичка за 10 дни :lol:
Може ли малко пояснения: При такава конструкция на тавана отдолу е гипскартона на съответната конструкция, а отгоре? Поставяте ватата, а върху нея?
При мен случаят е аналогичен: гредоред, окачена конструкция, гипскартон, отгоре мисля да сложа два пласта вата /10 см/, но не знам дали да я покривам с нещо.
Продават и директни окачвачи.....
Тани - модератор
radoraev написа:
mici написа:
leonardo_vd написа:
Къщичка за 10 дни :lol:
Може ли малко пояснения: При такава конструкция на тавана отдолу е гипскартона на съответната конструкция, а отгоре? Поставяте ватата, а върху нея?
При мен случаят е аналогичен: гредоред, окачена конструкция, гипскартон, отгоре мисля да сложа два пласта вата /10 см/, но не знам дали да я покривам с нещо.
Продават и директни окачвачи.....

Те че се продават е ясно, но са тази конструкция теловете са по подходящи , зашото са по-шарнирни. По този начин окачването поема движенията на гредите и те не се предават на конструксията на скарата. Така се избягва напукването на тавана в последствие! Не винаги по-лесното и по-евтиното е по-добро в дългосрочен план! Особено за собственика!

Към питащия: Някой препоръча ли ви точно това окачване или случайно го направихте?

За ватата - може да не и слагаш нищо отгоре. Ако все пак решиш да и слагаш в никакъв случай това НЕ трябва да бъде найлон или нещо което не е паропропускливо!!! Също така , ако слагаш нещо отгоре трябва да сложиш пароизолация (може и по-дебел найлон) между гипскартона и ватата! Това е важно , защото иначе рискуваш по покритието над ватата да се образува конденз, а той да намокри ватата!
leonardo_vd - модератор
Тани написа:
radoraev написа:
mici написа:
Може ли малко пояснения: При такава конструкция на тавана отдолу е гипскартона на съответната конструкция, а отгоре? Поставяте ватата, а върху нея?
При мен случаят е аналогичен: гредоред, окачена конструкция, гипскартон, отгоре мисля да сложа два пласта вата /10 см/, но не знам дали да я покривам с нещо.
Продават и директни окачвачи.....

Те че се продават е ясно, но са тази конструкция теловете са по подходящи , зашото са по-шарнирни. По този начин окачването поема движенията на гредите и те не се предават на конструксията на скарата. Така се избягва напукването на тавана в последствие! Не винаги по-лесното и по-евтиното е по-добро в дългосрочен план! Особено за собственика!

Към питащия: Някой препоръча ли ви точно това окачване или случайно го направихте?

За ватата - може да не и слагаш нищо отгоре. Ако все пак решиш да и слагаш в никакъв случай това НЕ трябва да бъде найлон или нещо което не е паропропускливо!!! Също така , ако слагаш нещо отгоре трябва да сложиш пароизолация (може и по-дебел найлон) между гипскартона и ватата! Това е важно , защото иначе рискуваш по покритието над ватата да се образува конденз, а той да намокри ватата!
:tick:
mici - специалист
Благодаря на Тани за съвета. Всъщност и аз така си мислех. Иначе всичко по вилата си правя сам, след внимателно прочитане на всичко в този форум. Като стане готова ще ви покажа снимки.
radoraev - специалист
Тани написа:
radoraev написа:
mici написа:
Може ли малко пояснения: При такава конструкция на тавана отдолу е гипскартона на съответната конструкция, а отгоре? Поставяте ватата, а върху нея?
При мен случаят е аналогичен: гредоред, окачена конструкция, гипскартон, отгоре мисля да сложа два пласта вата /10 см/, но не знам дали да я покривам с нещо.
Продават и директни окачвачи.....

Те че се продават е ясно, но са тази конструкция теловете са по подходящи , зашото са по-шарнирни. По този начин окачването поема движенията на гредите и те не се предават на конструксията на скарата. Така се избягва напукването на тавана в последствие! Не винаги по-лесното и по-евтиното е по-добро в дългосрочен план! Особено за собственика!

Към питащия: Някой препоръча ли ви точно това окачване или случайно го направихте?

За ватата - може да не и слагаш нищо отгоре. Ако все пак решиш да и слагаш в никакъв случай това НЕ трябва да бъде найлон или нещо което не е паропропускливо!!! Също така , ако слагаш нещо отгоре трябва да сложиш пароизолация (може и по-дебел найлон) между гипскартона и ватата! Това е важно , защото иначе рискуваш по покритието над ватата да се образува конденз, а той да намокри ватата!
Има логика :idea:
Тани - модератор
Логиката е налице , ама граматиката хич ми я няма :-D :-D :-D Явно съм забравил да хвърля един поглед преди да си пусна мнението :lol:
Едно въпросче кам Leonardo ако е възможно.Аз не сам майстор и не разбирам ама ще се радвам да ми отговориш.От любопитство :o .Колко според теб би струвал само труда на моето таванче(има снимки в тема Дайте мнения).Мерси предварително.
leonardo_vd - модератор
Айде малко новости от мен.
Тий проектанти наистина са изперкали. Те това ме накараха да сътворя:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тия дни ще снимам и след боя. :wink:
8180 - майстор
_________________
Нема невъзможо!!!
:)

На мен ми харесва, даже май повече от "извитите" проекти.
Ако си му взел парите - нема лошо. Нека измислят. :)
Нямам представа, обаче, колко и дали е сложно за изпълнение. :2thumbs:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "ГАЛЕРИЯТА на leonardo_vd" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: