Spassow_lbg - специалист
здравейте,
след няколко седмици ще имам задачата да изравня стените с гипскартон. въпроса ми е някой знае ли дали трябва да се свалят старите тапети от стените или може директно върху тях да се монтира гипскартона. питам защото дочух от някаде че тапетите отдолу почвали да се разлагат след като се запечатят с гипскартон- явно влагата неможе да избяга. вярно ли е това?
и другото което ме интересува е как точно се монтира гипскартона за стените- с лепене или с дюбели?
ще съм благодарен ако някой може даде някаква информация.
masteradmin - майстор
Иди на темата за гипс картон там колко неща се изписаха. Общо взето най добре е с метална конструкция, но може и да се лепи директно. Въобще виж там има много мнения а след това виж в статиите също има една статия: директно лепене на гипскартон
Spassow_lbg - специалист
така и не успях да разбера дали трябва да сваля тапетите преди да сложа гипскартона на стената или не. а също така дали може да се захване с дюбели и винтове.
masteradmin - майстор
пиши в темата за гипс картона. според мене трябва да се свалят там където ще слагаш лепило ако ги лепиш. Няма нужда от винтове и дюбели, защото като ги стегнеш ще посучеш плоскостта и ще я изкривиш. Просто вземи една прахосмукачка с парочистачка пусни и парата и свали тапетите набързо.
leonardo_vd - модератор
Админа ти е казал... Ако ще лепиш-задължително сваляш тапетите, а ако ще е с конструкция - няма нужда.
И все пак си има цяла рубрика за Гипскартона и е редно темата ти да е там.

Тема "при гипскартон за изравняване свалят ли се тапетите отдолу" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: