velsi - Почетен майстор
Вълнува ме един такъв въпрос: еднакви ли са CD и UD профилите или са на серии? Тоест с различни размери. Предстои ми да правя таван и по спомени май в един склад преди време ми бяха казали, че профилите за тавани и стени са различни. Наскоро в един друг склад ми твърдяха, че няма разлика? Кое е вярното? И какви точно профили да си взема за таван?
masteradmin - майстор
Няма профили за таван и за стени. Просто има различни размери дебелина в зависимост от това колко здрава трябва да е конструкцията. Първо правиш рамка от UD профили които са с квадратно сечение (аз ползвам 30х30) след това в тях влизат CD профилите с размер 60х27. Не случай CD профилите са с с размер 27мм. Като има различни размер но това са най използваните.
Като UD профилите са най често по края, а в средата на тавана или стена CD профилите се хващат с окачвачи. Приятна работа общо взето...

Прикачен файл

pre51.jpg
pre51.jpg (71.44 KиБ) Видяна 5548 пъти

Прикачен файл

okach25.jpg
okach25.jpg (32.02 KиБ) Видяна 5548 пъти

Прикачен файл

okt14a.jpg
okt14a.jpg (50.45 KиБ) Видяна 5548 пъти
Тани - модератор
Едно въпросче и от мен. Не трябва ли на последната снимка на пода също да има UD-та в които да влезнат CD-тата :?:
masteradmin - майстор
това беше тераса и слагах фибран след това пода и след това UD профил. Просто пода още не беше готов.
leonardo_vd - модератор
Два са размерите на конструкциите които съм виждал.
това са тази за която говорите 27/60 и 27/50
с втория модел съм работил само в Италия и да ви кажа че на мен лично ми харесва повече.

Прикачен файл

03052006(006).jpg
предимството на тази конструкция е че се монтира на гребени и става страшно бързо без дори и да си вадите метъра.
03052006(006).jpg (44.91 KиБ) Видяна 5499 пъти

Тема "Размери на профилите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: