adgj - специалист
Здравейте,
попаднах на една брошурка за гипскартон на която пишеше с големи букви НЕ ПОСТАВЯЙТЕ ВИНТОВЕ НАЙ-ГОРЕ И НАЙ-ДОЛУ /тавана и пода/. Аз естествено изших винтове навсякъде - много ли съм сгрешил?
Ааааа човека от магазина профисионално сподели "Па аз досега съм слагал насекаде"
Благодаря
leonardo_vd - модератор
Ами по принцип в УД профилите не се завиват винтове, защото ако сградата сляга ще окаже натиск и ще има по-голяма възможност да се спукат фугите.
Стефан - майстор
leonardo_vd написа:
...сградата сляга .....
Ето един интересен въпрос. Какво означава, че сградата сляга? Колко години ще сляга, какво сляга, кое се променя, какви материали са податливи на слягане? Защо става така, че сградата сляга? Все въпроси, на които искам да намеря отговор! А има ли еднозначен отговор? Или, както е в медицината, когато не се знае причината, се казва "рак".
А дали небостъргачите слягат?

Виждал съм ралични пукнатини, в различни посоки. Това означава ли, че сградата може да сляга, докато рухне?
adgj - специалист
Ако е само заради фугите - добре, те и без слягането на сградата се пукат, като си ги правим ние аматьорите.
leonardo_vd - модератор
Като казах СЛЯГА имах предвид че поради температурните промени материалите от които е направена всчка една сграда се разширяват и съответно свиват.
А и небостъргачите СЛЯГАТ, но ние не можем да го видим, защото нямаме такива, а и при тях строителството е изцяло на конструкции с болтове и гайки, както е по-масивното строителство в цял свят.
greenhrast - специалист
adgj написа:
Здравейте,
попаднах на една брошурка за гипскартон на която пишеше с големи букви НЕ ПОСТАВЯЙТЕ ВИНТОВЕ НАЙ-ГОРЕ И НАЙ-ДОЛУ /тавана и пода/. Аз естествено изших винтове навсякъде - много ли съм сгрешил?
Ааааа човека от магазина профисионално сподели "Па аз досега съм слагал насекаде"
Благодаря
Па ако некой качи некоа снимка с там слагай, там не... :)

Тема "Винтове при монтаж !!??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: