Здравейте всички,
аз съм, меко казано, лаик по темата, но не съм съвсем вързан в ръцете и реших сам да си правя тавана в спалнята. В крайна сметка само аз и жената ще си го гледаме. :)
Разгледах темите по форума и горе долу нещата ми се изясниха , но срещам противоречия и бих искал, ако на някой му се занимава да ми обясни. Та:
1. Оставя ли се малко разстояние между листовете гипс картон (милиметър-два) или се допират плътно. На някои места пише, че се допират, ама като гледам снимките има малко разстояние
2. Може или не да се завинтва картона за UD профилите. В статията "Окачен таван 2" (мисля, че така беше), пише че се завинтват и за тях, на всякъде другаде пише, че е изключено.
Май това е за сега. Предварително благодаря на този, който ще ме просвети.
masteradmin - майстор
Тази тема е много обсъждана. Според мене трябва да има няколко милиметра разтояние и отделно да се направи скосение с балатумен нож ако ръба не е фабричен. А колкото за UD профилите там въпроса също е много спорен.
Благодаря,
то , както и предполагах, ще е както сам си реша. :) И аз си мисля, че е хубаво да има ммилиметър-два, ама като не разбирам толкова.
Имам един въпрос още. днес ходих да гледам какви материали има в един склад до нас. казах на човека ,че съм се спрял на дебелина 12мм гипс картон, а той ми каза, че за таван взимат повече 9мм. според вас кое е по-добре.
Поздрави
Time2Burn - специалист
12,5 милиметра задължително. 9мм е за фигура само. На фугите за пръв път чувам че се оставя милиметър два. Това е ново за мен. Аз никога не съм оставял а и многото колеги картонджий не са оставяли. Няма смисъл. Само нефабричната фуга където се получава се зарязва хубаво под 45 градуса с макетен нож. А не разбрах само въпроса ти дали трябва да се винти картона за УД профила. Ами мисля че е задължително иначе за какво го слагаш в крайна сметка??
leonardo_vd - модератор
Time2Burn написа:
Ами мисля че е задължително иначе за какво го слагаш в крайна сметка??
Ами UD-то се слага да ти води конструкцията особено когато е кръстата. Да не се завива в него, НО всички ние пренебрегваме това с цел да спестим един CD профил, и засега лично аз не съм имал проблеми, даже да кажа честно и не кантваните фуги не зарязвам на 45 градуса и все още нямам спукана фуга. Така че прави го както умееш и както ти е изгодно, а здравината на фугата зависи от фугомасата и лентата.
Всичко е ясно.
И аз се чудех за какво се захваща в края като е спестен цд профила, но сега получих обяснение.
Е, аз се захващам за работа. Стискайте палци. Надявам се да не падне :-D
Благодаря на всички

Тема "Поставяне на плоскостите от гипс картон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: