• 1
  • 2
felice - специалист
Здравейте. Искам да шумоизолирам отвътре входната врата на апартамента. Към момента съм намислил следното:
1. В пространствата между ребрата слагам фибран/стиропор/минерална вата.
Кое изолира шума най-добре?
Как да закрепя материала към вратата?

2. Отгоре слагам 6 мм Селитрон (Практикер)/ 6 мм Фибран и върху тях - 6мм ПДЧ/гипсфазер. Не държа на повърхността, така или иначе там ще се боядисва с бежова боя.
Отново - кое е с най-добра шумоизолация?
Как да закрепя ПДЧ/гипскартона към ребрата на вратата - има ли специални дюбели или става с обикновени?
С какво да окантя краищата на сандвича от Фибран и гипскартон например? Колкото и да ви е смешно, единственото подходящо ми се струва кабелен канал 12.5 мм (махам капака и нанизвам самия канал вместо кант :?).

Целта е най-вече шумоизолация - срещу вратата са двата асансьора; освен шума от тях все някой съсед/съседка кудкудякат с часове, все едно се прощават завинаги с гостите си :x

Сигурен съм, че имате по-добри идеи от мен, затова и пуснах нова тема.

Предварително благодаря :)
Takezo Sensey - модератор
-вата
-шума го изолира това че звуковите вълни преминават през различни по дебелина , плътност и структора материали.Разсейват го (поглъщат).

Е сега , гипсокартон на врата :wallbash: , не става за там.
Вземи OSB ...нататък ти е ясно .
И не кантоваи и не боядисвай - има фолио/а за тази цел. :idea:
felice - специалист
takezo, помислих за фолиото - ама имам цяла кутия бежова боя за врата и половина, иначе няма какво да я правя :(

Някъде бях чел, че гипсфазера имал и шумоизолиращи свойства, затова го набутах в списъка :) Щом не става, оставам на OSB - под което все пак да лепна този Селитрон, макар и 3 мм - нали и той е с различна структура :-D
А грапавините по ОSB няма ли да изпъкват под фолиото? :?
Последна промяна от felice на съб ное 29, 2008 1:22 am, променено общо 1 път.
Takezo Sensey - модератор
Да де , ама предполагам че фолиото ще скрие наравностите , иначе ...кит , шлайфане , по кантовете пак ще трябва нещо да се сложи.
felice - специалист
Само дето си редактирах мнението под носа ти :lol:

Последно - откъде да купя парчета минерална вата, а не цял топ?
tysonlkr - специалист
С поставянето на тези неща по вратата няма да решин напълно проблемът с шумоизолацията, според мен :?
Шумът не идва само от това че вратата е от желязо, има значение и дали вратата се затваря плътно (дали прилепва добре към касата) И за там трябва да помислиш ако не е добре прилепнала :roll:
felice - специалист
Така е. Дотук планът е:
1. Между ребрата - каменна вата.
2. Отгоре - фибран/селитрон (може и 3 мм).
3. Най-отгоре - OSB.
4. Обличам сандвича (вратата отвътре) с фолио.
5. Уплътнения на металната врата - 2 последователни, вратата го позволява, а и ляга плътно на касата.
6. Уплътнения И на дървената врата, която е зад металната. Тя не ляга никак плътно, а и вече е доста крива (до 3-4 мм), но си остава, все някаква полза има :)
LZ - специалист
И на мен ми звучи добре.
Master_Kenobi - V.I.P.
felice написа:
3. Най-отгоре - OSB.
Що не пробваш вместо това, да намериш МДФ, дебел 4-6 мм. или колкото трябват. Боядисва се супер и няма гадната за интериор визия на OSB-то. Освен това се лепи и не ти трябват дюбели. Може да го укрепиш с някоя видия към металните ребра, за всеки случай.
  • 1
  • 2

Тема "Шумоизолация на врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: