• 1
  • 2
Maistor filio - помощник
Здравейте на всички.Значи аз не разбирам изобщу от гипс картон и такива работи ама имам мерак да се науча :lol: И така ето го и първия ми проект-Взел сам да изолирам стената в коридора на панеления ми апартамент та искам да ви попитам трябва ли да сваля шпакловката и как тряа да стане работата мерси много.
leonardo_vd - модератор
Maistor filio написа:
Здравейте на всички.Значи аз не разбирам изобщу от гипс картон и такива работи ама имам мерак да се науча :lol: И така ето го и първия ми проект-Взел сам да изолирам стената в коридора на панеления ми апартамент та искам да ви попитам трябва ли да сваля шпакловката и как тряа да стане работата мерси много.
Не трябва да сваляш шпакловката. Просто си правиш конструкцията и си слагаш картона.
Maistor filio - помощник
Нито латекса нито шпакловката така ли?Направо върхо тях лепя катрона ?Защото стената е доста ожулена и ме е страх да не ми падне изолацията
след време :razz:
leonardo_vd - модератор
Maistor filio написа:
Нито латекса нито шпакловката така ли?Направо върхо тях лепя катрона ?Защото стената е доста ожулена и ме е страх да не ми падне изолацията
след време :razz:
ю
На конструкция ли ще слагаш картона или ще го лепиш директно.
Maistor filio - помощник
директно на стената
leonardo_vd - модератор
Maistor filio написа:
директно на стената
Трябва да се лепи, ако мислиш дамо с дюбели си го избий от главата. Нищо разлияно от това което е сега няма да подобриш.
Maistor filio - помощник
Ще ми обесниш ли калко по-как тряа да стане работата сега аз се захванах да беля стената :roll:
velsi - Почетен майстор
Абе приятелю, какви са тези глупости?! Хем искаш да изолираш, хем си тръгнал да ЛЕПИШ гипскартон, чеи да белиш стената! Казваш, че не разбираш, а вместо да питаш, ти си си наумил някакви твои си работи предварително. Купи си профили, направи си конструкция, сложи вата и гипскартон, шпакловай, боядисай и си готов. Получаваш: вътрешна изолация, равни стени. В този сайт и форум има поне 20 места където може да видиш нагледно кое как се прави. Каквото не разбереш - просто попитай.
leonardo_vd - модератор
Maistor filio написа:
Намерих каквото ми трябва
http://www.napravisam.bg/?id=statiiv&vi ... loizolacia
Правиш ли разлика между гипскартон и стиропор??? :?
  • 1
  • 2

Тема "Външа стена на панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: