• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19
Ясно.
Ще питам на друго място- белким някой ми отговори като хората.
leonardo_vd - модератор
dechoоо написа:
leonardo_vd написа:
Както винаги съм казвал,,,,, лепенето е ТАШАК работа.
А ти как си с лепенето?
Доста добере, ама не го предпочитам. Много по-чисто е като се работи на конструкция. Това си е мое мнение, а и в 2-та начина ми е еднакво лесно.
Привет на всички. Искам да се обърна към специалистите за съвет: Каква подготовка е необходима на стена от гипсови блокчета преди лепене на гипскартон. :?: . Банята е малка и затова варианта с конструкция отпада. Благодаря.
Pooh - майстор
Грундиране с "Бетонконтакт" - или цялостно, или само на ивиците където ще попадне лепилото, но личният ми съвет е да го минеш цялостно. Ако е много крива стената се залепват ивици гипсокартон за изравняване и се получва нещо като скара от гипсокартон

Прикачен файл

Лепене с ивици.jpg
Детайли за лепене с ивици при денивелации >20мм.
Лепене с ивици.jpg (50.49 KиБ) Видяна 16296 пъти
Нагледно, точно и ясно - това е професионален съвет.Благодаря.
Romko - помощник
Здравейте, имам едно малко въпросче от простотия. На тавана, който ми е от гипскартон по проект трябва да "лепна" един декоративен елемент който представлява изрязана неправилна форма от гипсокартон. Проблемът ми че вчера в бързината съм си сложил шаблона наобратно и сега формата ми е огледално обърната. За да се позиционира правилно трябва да се обърне картона, така че лицевата му страна идва не от към страната на шпакловката. Проблема е че фигурата е много голяма и не ми се изхвърля това парче. Относно шпакловането - ще има ръбохранител и 3 мм пълнеж от сатен гипс

Иначе казано мога ли да шпакловам от обратната страна на гипскартона ???
housedoktor - майстор
едва ли е проблем,но грундирай
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Разбира се, че можеш. Какво те опасява?
Romko - помощник
вярно, мерси за идеята
само че сега възниква въпроса с какво: - имам един грунд на Боро за стени преди шпакловки ама по мои впечатления досега нещо не върши работа, а с бетонконтакт ми се струва смешно макар и като нищо да му вкарам един ))))
n_a написа:
Разбира се, че можеш. Какво те опасява?
честно да си кажа, не знам точно - не съм специалист, ама по пътя на логиката след като има лицев картон и "гъзов" трябва да има някаква разлика в сцеплението (може би :? )
Pooh - майстор
Смешно или не, но си грундирай с Бетонконтакт и шпакловай цялостно. Притесненията са ти съвсем на място - кашировката на гърба на плоскостите/гъзовият картон/, особенно при обикновенният картон поема влага от шпакловката и надува на мехури. Просто си е една амбалажна хартия, която служи за задържане на плоскоста цяла. Бетонконтакта е дълбокопроникващ грунд и при цялостно шпакловане на детайла, би трябвало да няма проблеми.
Другият, по-добър според мен вариант е да дублираш детайла с още един картон, но обърнат от правилната страна - един вид двойна обшивка ... прецени кое ще ти е по-лесно и ще отговаря на първоначалното намерение.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: