• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19
Romko - помощник
Pooh написа:
Смешно или не, но си грундирай с Бетонконтакт и шпакловай цялостно. Притесненията са ти съвсем на място - кашировката на гърба на плоскостите/гъзовият картон/, особенно при обикновенният картон поема влага от шпакловката и надува на мехури. Просто си е една амбалажна хартия, която служи за задържане на плоскоста цяла. Бетонконтакта е дълбокопроникващ грунд и при цялостно шпакловане на детайла, би трябвало да няма проблеми.
Другият, по-добър според мен вариант е да дублираш детайла с още един картон, но обърнат от правилната страна - един вид двойна обшивка ... прецени кое ще ти е по-лесно и ще отговаря на първоначалното намерение.
Мерси, достойно за уважение обяснение. Така и ще направя - ще го наклепам с бетон контакта. За двойно отпада че не ми се влиза в преразход (детайла си е голям, а и без това съм впреразход с около 20 плоскости :lol: )

P.S. По-късно по-обстойно ще ви благодаря за знанията, които наливате тук - само да свърша и с последния таван и да ги боядисам. Благодарение на вас и този форум си направих всичките тавани с гипсокартон и стана доста "Арт" :gott: :gott: :gott:
Е, поиздъних се тук-там, но няма нищо фатално. Доколко добре се постарали да ни обясните на нас лаиците, можете да съдите от това което съм направил:

Прикачен файл

P1040405.jpg
P1040405.jpg (245.04 KиБ) Видяна 19798 пъти
jimmy_bar - специалист
Браво,добре си се справил.
vasilevn - специалист
Незнам дали точно тук е мястото да попитам но на пролет мисля да си слагам гипсокартон на таваните та въпроса ми е този винтоверт става ли http://www.voinishki.com/catalog/produc ... cts_id=924 или ще трябва да си купувам друг
Crafty - специалист
По-скоро това:
Изображение

Пак е от ниската ценова категория.
ico_3 - специалист
Не знам дали тук е мястото за моя въпрос ама дано някой помогне.Стените ми са облечени с гипскартон трябва ли целия да се шпаклова или само фугите и винтовете.
dechoоо - специалист
ico_3, първо въпроса ти е за друга тема. Две по надолу от тая :)
Иначе няма да имаш проблеми и с двата вариянта, или пък ще имаш и с двата. Зависи от шпакловчика :razz:
Ако решиш да шпакловаш само фугите, на първа ръка слагаш гласфазерната лента. Със втората допълваш фугата да не остане гладна(като оставиш да изсъхни хубаво ще разбереш какво имам впредвид), и с трета ръка финосваш. Аз лично ти препоръчвам цялостна шпакловка, процедурата е същата. Само че веще, като за почнеш да финосваш караш всичко наред. Има си и плюсове от тая работа(цялостна шпакловка)
Но виж, изчакай и други колеги да си кажат мнението!
svetliopi44 - Чирак...
Аз също съм привърженик на цялостната шпакловка... особено ако боядисваш с някакъв скъп латекс на който всичко личи ... виж ако полагаш някаква декоративна мазилка може само фугите...
radius - майстор
Предполагам, че е малко смешен въпроса ми, но каква лента се слага във фугите? Има 2 вида - една , която стои като мрежа на квадратчета и една, която е като тънък плат?
evdoki - специалист
Добре, виждам че си нов. Ама защо първо не прочете цялата тема ( да не казвам целия раздел ), и ако има нещо ненаписано, тогава питай. Мрежичките са два вида, стъклофазерна / тънкия плат / за нефебричната фуга, и другата за фабричния кант / фабричен кант е там където къртона е вдлъбнат накрая/
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: