• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
radius - майстор
Сега нямам възможност да прочета всичко, поради ред причини. Съжалявам за досадата и благодаря за отговора, по интуиция съм купил и двете.
_Любител - специалист
viatarni4avia това е много недодялан начин за реклама на фирмата ти!

До другите един въпрос. Какво осветление ползвате за местата където се монтира скритото осветление. Прилагам една снимка взета от форума. Някакви луминисцентни лампи ли са това?
Ако някой има снимка на профила преди поставяне на гипскартона да сравня дали става така както съм го почнал ще съм благодарен =D>

Прикачен файл

555555_1.jpg
555555_1.jpg (13.59 KиБ) Видяна 18645 пъти
kirofabv - специалист
Прочетох цялата тема, видях, че не отговаряте много охотно на новаците, но айде ще опитам и аз :axe:
elby написа:
Някой може ли да каже стъпка по стъпка как се монтира влагоустойчивият гипстартон,какво точно ми трябва,как се оформят вътрешни и външни ъгли,шпаклова ли се после и ако да-с какво.
Мен също ме вълнува точно това. Трябва ми за малка издадена конструкция в единия ъгъл на банята за да прикрия една тръба, но не съм се занимавал с гипсокартон. С какво се реже, какво се случва с ръбовете, какво ще ми препоръчате?
Мисля с тея метални (ламаринени) профили да си направя конструкция и да набода картона към нея. Ако има интересен начин бих вдигнал нагоре и няколко реда етажерка, но не се сещам как да закрепя достатъчно здраво хоризонталните листове за рафтчета. :)
trockenbauer - напреднал
Доста е написано по темата за "сухата мазилка",не успях да прочета за каширания с топлоизолация гипскартон както и как се монтират плоскостите при минимално отклонение в равнините на стената/когато не могат да бъдат монтирани с лепило на "гребен"/ и си позволявам да кача две снимки от официалните страници на Knauf GmbH и Кнауф България.
Едит: Ивиците се нивелират както конструкция за предстенна обшивка!!! за това както е видно са с междуосово отстояние 600мм,а не както при директно лепене през 400!!!

Успех в начинанията Ви.

Прикачен файл

trockenputz.jpg

Прикачен файл

Лепене с ивици.jpg
Лепене с ивици.jpg (50.49 KиБ) Видяна 18502 пъти
kam34 - специалист
Какви са начините за снаждане на два профила CD. Гледам това http://www.baumarket.bg/product/snadka-cd-1pc/ и се чудя къде се слага вътре или вънка на снадката. Ставали достатъчно здраво с него.
bigdragon - майстор
kam34 написа:
Какви са начините за снаждане на два профила CD. Гледам това http://www.baumarket.bg/product/snadka-cd-1pc/ и се чудя къде се слага вътре или вънка на снадката. Ставали достатъчно здраво с него.
Слагат се отвътре на профила. Ако вземеш една снадка и два профила в ръце и веднага ще ти стане ясно как става и колко е здраво.
Обърни внимание на двете зъбчета в средата с помощта на които снадката се центрова към двата профила...
kam34 - специалист
Да наистина като ги взех то няма как да ги объркаш. Имам още едно питане: с какво е по подходящо да се армират фугите на катона - специална хартиена лента, стъклофибърна лента или самозалепваща се мрежеста лента. Гледам по магазините масово продават от мрежичката от другите не съм намирал.
k76
Благодарение на този форум, миналата година се навих сам да си направя кухнята, като пълен лаик в тази област реших да действам с профили. Като начинаещ, мисля, че който не е правил тази операция е най-добре с профили, за да може да поправя, до този извод стигнах като започнах да шпакловам, ако и при лепенето бях съсипал толкова време и материал :cry: . Търпя всякаква критика, но като за първи път си ми харесва.

Прикачен файл

DSC00441.JPG

Прикачен файл

DSC00437.JPG

Прикачен файл

DSC00433.JPG

Прикачен файл

DSC00431.JPG

Прикачен файл

DSC00430.JPG
Чаро - Акълия
А защо не прави стена по стена? :?: - критиката.
Как хвана картона при дограмата?
Браво за труда, добре е станало, нали?- похвалата.
:-D
k76
Ето още няколко.

Прикачен файл

DSC00446.JPG

Прикачен файл

DSC00444.JPG

Прикачен файл

DSC00433.JPG
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: