• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
k76
И аз не знам, защо не съм правил стена по стена. Картона за прозореца с пвц профил, окрайчващ май беше.
Чаро - Акълия
Ако беше правил стените една по една нямаше да се мъчиш с кофти монтажа на директния окачвач и ЦД-то в ъглите. Просто щеше да започнеш с УД върху картона на вече готовата стена. А в повечето случаи отдолу е другото УД :wink:
Не е толкова фатално.
:)
k76 написа:
Ето още няколко.
Пич много професионалисти не могат да дадат това качество !
Браво !
Знам че снимките подвеждат но все пак !
k76
Дойде ред и на още една стая, работя когато остане време, значи бавно. Ще видите много грозни решения, но ако видите кривините #-o ,изправя ли ги няма да има място и за бебешко креватче :lol: . Друг проблем е зидарията, оказа се че доста тухли са на обратно, дюбел хваща от 5-та дупка :x мъка. Приемам критики и акъл в неограчени количества.http://kmm76.snimka.bg/other/remont.699692.28341639
Тани - модератор
Прекалено много труд и материали си хвърлил на вятъра! По ъглите няма нужда от толкова "желязо" . Прави си стена по стена или поне монтирай последния профил в ъгъла СЛЕД като затвориш едната стена с гипскартон. После на самия картон захващаш с рапидки едно УД и си ти! Профил за профил се захващат само и единствено с "копчета" , а не с рапидки. Не стига , че рапидките накрая нямат резба и не държат , ами и навдигат гипскартона и не може да легне добре на профила. Там където се обръщат прозорците нама чак такава нужда от укрепване . После ивиците , които ще са около 10 см , че и по-малко при тебе, като ги залепиш няма да позволят на картона да мръдне на където и да било!

Сигурен съм , че колегите ще имат и други забележки , но от бързото прехвърляне на снимките , това бяха най-фрапиращите грешки!
k76
Мерси много, ще опитам да обясня защо стигнах до това решение, то и на мен си ми направи особено впечатление, затова ги качих, да се забавлявате и вие. Оказа се, че зад вратата от 12 см, 8 са пълнеж и то лош и за да е по-готино минава и инсталация, не знам как вратата се държи още, сигурно защото горе е хваната яко, дори тапетите оставих да държат мазилката докато дупча иначе ...... идеята ми е като монтирам новата врата там да е по здраво, не знам като сваля тази какво ще ме изненада.Колкото до рапидките, преди да сложа картона ги махам и после пак ги кова през картона.Най-големия ми проблем по принцип /във всичко което правя/, е че все слабо ми се вижда и се презастраховам.
За да добиете представа за кривотата съм добавил снимки на вратата, отвътре и вън, по директните окачвачи може да се добие представа за светлия отвор.
k76
Има малко напредък, добавил съм снимки и как сам си монтирам картон на 2,50 на таван.
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
Здравейте и от мен,
интересува ме каква вата е най-добре да се използва? ще слагам само на външни стени картон и мога да си позволя да взема и по-скъпа, само да си заслужава.
Благодаря предварително.
bagera1 - специалист
Привет и в този раздел!
Доста научих в този форум но все пак има някои неща които не са ми ясни.
ще се радвам да ме поправите там където греша
става въпрос за предстенни обшивки и таван с гипскартон
на панелен блок с вътрешна изолация на външните стени от стиропор и някакви платна върху него
и правоъгълна стая :mrgreen: 5,6 на 3,3 метра
като конструкцията на стените ще се прави за изравняване а тавана ще се изолира

Първо, това което знам
за стените
УД профилите на тавана се захващат чрез пластмасови дюбели, от тях се пуска отвес за УД на пода като и тях захващам с пластмасови дюбели
след това през 60см(при широчина на листа 120см) слагам ЦД профилите, като ги захващам за УД чрез щипки или рапидки и към стената с директни окачвачи с дюбели на около 150см от пода
след това редя гипскартона като почвам от ъгъл и го завинтвам през 25см
правят се стена по стена
общо взето е това което знам за стените
но в моя случай има един проблем с директните окачвачи- как да ги захвана за стените с изолацията?

това което знам за тавана е че:

конструкцията трябва да е по-ниска с поне 10см за да се сложи изолация
УД профилите се закачат на стените от гипскартон чрез рапидки
след това върху горната част на УД, чрез рапидки поставям през 50см ЦД, като ги поставям успуредно на късата стена
после в УД профилите през 50см поставям и захващам с рапидки ЦД, успуредно на дългата стена
кръстовете между ЦД се захващат с планки(забравих им името)
към тавана с анкер-дюбели хващам конструкцията и нивелирам
редя гипскартона


единият ми въпросът е за УД профилите и захващането им към стените от гипскартон- надеждно ли е или зад стената на нивото на тавана се поставя друг профил към който се завива този на тавана

вторият въпрос за тавана е за едни ниши
как да ги направя и няма ли да пречат ЦД профилите
Изображение
Pooh - майстор
bagera1 написа:
Привет и в този раздел!
Доста научих в този форум но все пак има някои неща които не са ми ясни.
ще се радвам да ме поправите там където греша
става въпрос за предстенни обшивки и таван с гипскартон
на панелен блок с вътрешна изолация на външните стени от стиропор и някакви платна върху него
и правоъгълна стая :mrgreen: 5,6 на 3,3 метра
като конструкцията на стените ще се прави за изравняване а тавана ще се изолира

Първо, това което знам
за стените
УД профилите на тавана се захващат чрез пластмасови дюбели, от тях се пуска отвес за УД на пода като и тях захващам с пластмасови дюбели
след това през 60см(при широчина на листа 120см) слагам ЦД профилите, като ги захващам за УД чрез щипки или рапидки
Грешка - оставят се свободно стоящи и с поне 1см. по-къси, за да могат да се движат свободно при необходимост.

и към стената с директни окачвачи с дюбели на около 150см от пода
Грешка - директните окачвачи се монтиран на разстояние един от друг не повече от 90см. Иначе казано, за етажна височина от 2,50 трябват поне 2 окачвача на профил.
след това редя гипскартона като почвам от ъгъл и го завинтвам през 25см
правят се стена по стена
общо взето е това което знам за стените
но в моя случай има един проблем с директните окачвачи- как да ги захвана за стените с изолацията?
Търбушиш стиропора и хващаш здраво директния окачвач за стената, после ще си сложиш вата или връщаш парчето стиропор, но окачвача трябва да лежи на здрава основа.

това което знам за тавана е че:

конструкцията трябва да е по-ниска с поне 10см за да се сложи изолация
УД профилите се закачат на стените от гипскартон чрез рапидки
след това върху горната част на УД, чрез рапидки поставям през 50см
И тук като при стените - профилите не се захващат един за друг. Евнтуално е позволено докато се реди скарата, да ги закрепиш, за да не бягат, но после рапидките трябва да се махнат. Отделно носещи през 50см. е абсолютно ненужен разход на материал. Носещите CD профили са на разстояние 80-90см. осово един от друг, а захващането им за тавана през 90-ина см.
ЦД, като ги поставям успуредно на късата стена
после в УД профилите през 50см поставям и захващам с рапидки
Не - повтарям, за да не се забрави
ЦД, успуредно на дългата стена
кръстовете между ЦД се захващат с планки(забравих им името)
Анкервинкел, кръстата връзка за две нива
към тавана с анкер-дюбели хващам конструкцията и нивелирам
редя гипскартона

Само носещите профили се захващат за тавана и се нивелират, после скарата се очаква да е вече под ниво, ако не сме объркали нещо. :wink:


единият ми въпросът е за УД профилите и захващането им към стените от гипскартон- надеждно ли е или зад стената на нивото на тавана се поставя друг профил към който се завива този на тавана
Надеждно е, стига да уцелим профилите на стената, иначе рапидките трябва да са по-нагъсто и да се внимава да не превъртат. Това е за друг вариант на обшивка - лепене, така че ти си цели профилите с по-дълги рапидки (35мм) и не го мисли - няма да мръдне.

вторият въпрос за тавана е за едни ниши
как да ги направя и няма ли да пречат ЦД профилите
Изображение
Прилагам бърза схема за нишите, ако от нея не стане ясно - свободен си да мислиш други варианти, аз толкова си мога.

Прикачен файл

Ivici_001.JPG
Червено - UD
Синьо - CD
Ivici_001.JPG (19.72 KиБ) Видяна 21365 пъти
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: