• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
jadai - напреднал
k76 написа:
Благодарение на този форум, миналата година се навих сам да си направя кухнята, като пълен лаик в тази област реших да действам с профили. Като начинаещ, мисля, че който не е правил тази операция е най-добре с профили, за да може да поправя, до този извод стигнах като започнах да шпакловам, ако и при лепенето бях съсипал толкова време и материал :cry: . Търпя всякаква критика, но като за първи път си ми харесва.
Много добре като за начинаещ. Всичко става с желание и старание :)
leonardo_vd - модератор
Pooh написа:
Прилагам бърза схема за нишите, ако от нея не стане ясно - свободен си да мислиш други варианти, аз толкова си мога.[/color]
На тази схема низшите са без скрито осветление а на снимката доколкото виждам ще има такова. Има и вариант с по-малко железа и по-лесен за изпълнение.
Stambo_ - помощник
"Притесненията са ти съвсем на място - кашировката на гърба на плоскостите/гъзовият картон/, особенно при обикновенният картон поема влага от шпакловката и надува на мехури. Просто си е една амбалажна хартия, която служи за задържане на плоскоста цяла. "
Това важи ли за влгоустойчивия гипсокартон - зеления?
При мен влагата идва от земята, от подпочвените води. Целта ми е да сложа гипсокартона така, че между стената и картона да остане пространство което да играе ролята на комин и да се вентилира стената. За целта отдолу и отгоре ще оставя по един см. разстояние. Та питането ми е дали задната част на зеления картон би ми създал проблеми?
perdeee - специалист
Здравейте,искам да ви попитам за направата на таван от ГК с конструкция на единична скара през колко см се слагат директни окачвачи? И грешка ли е след като се постави картона на тавана върху него да се захванат UD профили за направата на някаква фигура?
walko - специалист
Здравейте, колеги!
Предвид , че темата е "Монтаж на ГК" ми се искаше да науча повече за монтаж с ПЯНА!
Вече масово се лепи външна изолация с пяна, а на доста от тези пяни пише, че стават и за ГК: Insta Stik, Ceresit CX 10 и др.
Технологията е вече на почти 10г. и се надявам сред нас да има хора с практически опит!
Гледал съм доста клипчета в нета, но повечето са с рекламна насоченост! А мен по ме вълнува мнението на практиците:
Ползвате ли дюбели за допълнително укрепване? Не криви ли раздуването, когато стената е дълга (6-8 или 10 метра)? Разходна норма ( като на флакона 10-12 кв.м. или по скоро 7-8 кв.м.)? На какво сте лепили: Итонг, Поротерм, Четворка, Панел? И всичко което се сетите!

П.П. В един пост в тази тема от преди 3-4г. някой беше попитал същото, но вместо мнение от колеги или съвет беше получил философски коментар, колко ненужно му било да слага ГК върху итонг! От подобни отговори никой няма полза, освен може би егото на колегата че е "Затапил един лаик"! :?

Предварително благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много ненужно е гипсокартон върху итонг
Има пяна която раздува, има пяна, която не раздува. С пяна как ще нивелираш листовете?
walko - специалист
Колега, умори ме от смях! Точно такъв отговор НЕ исках да получа! Той е като в тоя виц:

На Червената Шапчица и дошъл цикъла за пръв път. Видяла кръв, уплашила се! Седи на един пън и реве ужасена та се къса.
Задал се вълка, разбърач, специалист по всичко и веднага предложил да погледне и помогне!
Погледнал, замислил се дълбоко пък казал:
-Бе аз не разбирам много, амааааа.......май са ти отрязали топките!
:-D :-D :-D

Точно толкова полезен беше и за мен, горния пост! Благодаря, за което!
А аз имах предвид нещо такова:
https://www.youtube.com/watch?v=m-FP_dbL9iA
И се надявах, ако не съвет от човек опитал метода, то поне на дискусия!
Както и да е! Всичко добро и със здраве!
А, да! И пяната е от тази с минимално раздуване. Естествено!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Oks Лепила съм картон на итонг. Става. Визуално. Никак не ме кефи. Харесвам здравите, плътни неща. Ако се наложи, пак бих го направила - срокове и подобни нужди
Лепих с обикновената, раздуваща се пяна. Тя като се стресне спира да раздува. Представа си нямам този ефект на какво се дължи
walko - специалист
Благодаря!
И аз пробвах. Убедих колегата, че това е най-бързата и чиста технология. А в случая бързахме защото тук наемите са високи. И от един таван направихме приятна спалня само за един уикенд. Той домъкна 6-7 флакона пяна ( от тази с минималното раздуване) и лепихме върху стари тухли единички.
Получава се. Само че 10-15 мин след лепенето трябва пак да се контролират плочите, защото някои леко изместват.
Иначе въпросът ми не беше за утонг, а въобще върху тухла или бетон с пяна. Защото искам да строя с Поротерм в БГ, а съм лош мазач, а и не ми се занимава с редене на конструкций за ГК за това се опитвам да разбера повече за лепенето и то с пяна, за да е максимално сухо и по бързо годно за живеене.
А в неделният ни експеримент дори нямаше и латекс, а направо тапети.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Еми, отговорите ги получи заради итонга. Измазването си е хамалогия. Правя го за малки стенички. Инак викам мазач.Картона, ако го правиш на конструкция, ще вкараш и вата. Заслужава си.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: