• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19
masteradmin - майстор
Е това е доста сложен въпрос. Има значение кои го изпълнява горе долу.
pesho - специалист
лепемето с "кюфтенца"е някой път неизбежно и единственно изпълнимо.особенно,когато се гонят размери до мм. обаче в случая е неизпълнимо.при щикирането(лепенето) по технология се слагат и дъбели (за сигурация). тук няма да се мине без скара а и защо не искаш,не знам.рулонната вата която искаш да поставиш е "ЗВУКОИЗОЛАЦИОННА".за топлоизолация се използва екструдирания пенополистирол,които се лепи,хваща с дъбели и се 6пъклова.без вата.има и такъв залепен за гипскартон(по-добрия вариант).така,че използвай материалите по предназначение.каквото трябва да се направи-трябва,независимо колко струва.и без "побългаряване".


lepemeto s "kuftenca"e njakoi put neizbejno i edinstvenno ispulnimo.ossobenno,kogato se gonjat razmeri do mm. oba4e v slu4aja e neizpulnimo.pri stikiraneto(lepeneto) po tehnologija se slagat i dubeli (za siguracija). tuk njama da se mine bez skara a i za6to ne iskash,ne znam.rulonnata vata kojato iskash da postavish e "ZVUKOIZOLACIONNA".za toploizolacija se izpolzva extrudiranija penopolistirol,koito se lepi,hva6ta s dubeli i se 6paklova.bez vata.ima i takuv zalepen za gipskarton(po-dobrija variant).taka,4e izpolzvai materialite po prednazna4enie.kakvoto trjabva da se napravi-trjabva,nezavisimo kolko struva.i bez "pobulgarjavane".
leonardo_vd - модератор
dildes написа:
Добре де, а каква е цената на кв. да се направи с конструкция /цена с труд и материал/ и в крайна сметка кое е по-на сметка и кое е по-добро - шпакловка или гипс картон?
Ами цената е около 20лв. на квадратен метър + 5см, вата
Petyr - специалист
Аз няма да говоря за това как да се лепи гипскартона, защото никога не съм лепил. (смятам че профилите или летвите не са чак толкова скъпи, че да си усложняваме живота).

Само искам да кажа, че ако имаме 5 см. изолация от вън (ЕПС) след това тухла и след това сложим 5 см. вата, то когато зимата навън е -15 градуса а вътре 20 температурата под ватата ще е около 3 градуса и тогава въздухът, който ще е 60% влажност при 20 градуса ще кондензира във ватата и по повърхността на стената под ватата. И ще се появи мухъл зад гипскартона.

За да се справите с този проблем трябва да се сложи пароизолационно фолио непосредствено зад гипскартона. А освен спиране на конденза алуминиевото фолио отразява топлината от отоплителните уреди и води до допълнителна икономия на енергия.
leonardo_vd - модератор
Petyr написа:
Аз няма да говоря за това как да се лепи гипскартона, защото никога не съм лепил. (смятам че профилите или летвите не са чак толкова скъпи, че да си усложняваме живота).

Само искам да кажа, че ако имаме 5 см. изолация от вън (ЕПС) след това тухла и след това сложим 5 см. вата, то когато зимата навън е -15 градуса а вътре 20 температурата под ватата ще е около 3 градуса и тогава въздухът, който ще е 60% влажност при 20 градуса ще кондензира във ватата и по повърхността на стената под ватата. И ще се появи мухъл зад гипскартона.

За да се справите с този проблем трябва да се сложи пароизолационно фолио непосредствено зад гипскартона. А освен спиране на конденза алуминиевото фолио отразява топлината от отоплителните уреди и води до допълнителна икономия на енергия.
:? а къде го прочете това?
И къде си видял мухал върху гипскартона след като има и външна изолация, освен ако не е стиродур отвън.
Изчетох всичко и реших, че ако си правя вътрешна изолация, то тя ще е със скеле. Лошото в случая е, че стените не са топлоизолирани отвън. В такъв случай има ли смисъл да се захващам ? :-k
leonardo_vd - модератор
Има смисъл да се захващаш, но слагай задължително Вата.
Разбира се , че ще сложа вата.Притеснявам се ,че стената е външна и без външна изолация.А честно казано зимата тя става много студена и най- вероятно е и влажна.Няма ли да се овлажни ватата и да избие мухъл? Всеки би казал да си направя външна изолация, но при външна площ от над 80кв.м ще ми дойде доста нанагорно,а не ми се ще да изолирам на части- или всичко ,или нищо.Имам и няколко други въпроса:
На снимката по-долу се вижда част от външна стена ,която ще облицовам с вата и гипсокартон.Виждат се също и тръбите на най-големия рекетьор в България,които са на около 5см. от стената.Как да стане облицовката в този участък? Същото важи и за стената под прозореца, където е панелния радиатор.Там тръбите са още по-близо -на окло 3см. от стената.А и самия радиатор ме притеснява.

Прикачен файл

P9030030a.jpg
P9030030a.jpg (44.64 KиБ) Видяна 34276 пъти
velsi - Почетен майстор
Няма защо да те притеснява стената. Това, че зимата тя е студена е ясно. Ясно е също, че ако влажността е висока и стената студена, може да се отложи влага по нея. Но след като сложиш вата и гипскартон стената макар и да остава студена вече няма да има пряк достъп с топлия и евентуално влажен въздух в стаята и съответно няма да има условия за образуване на конденз. Все пак ти правиш ИЗОЛАЦИЯ. Нали това означава точно това: да изолираш студената стена от топлото помещение в случая чрез плоскости от гипскартон и вата. Тръбите, които те притесняват просто ще останат зад конструкцията и ще бъдат закрити от гипскартона. Същото е и с тези при радиатора. А за закрепване на самия радиатор ще си оставиш конзоли (съществуващите вероятно ще се окажат къси), които да стърчат извън цялата конструкция и на тях ще се закачи радиатора.
leonardo_vd - модератор
velsi написа:
Няма защо да те притеснява стената. Това, че зимата тя е студена е ясно. Ясно е също, че ако влажността е висока и стената студена, може да се отложи влага по нея. Но след като сложиш вата и гипскартон стената макар и да остава студена вече няма да има пряк достъп с топлия и евентуално влажен въздух в стаята и съответно няма да има условия за образуване на конденз. Все пак ти правиш ИЗОЛАЦИЯ. Нали това означава точно това: да изолираш студената стена от топлото помещение в случая чрез плоскости от гипскартон и вата. Тръбите, които те притесняват просто ще останат зад конструкцията и ще бъдат закрити от гипскартона. Същото е и с тези при радиатора. А за закрепване на самия радиатор ще си оставиш конзоли (съществуващите вероятно ще се окажат къси), които да стърчат извън цялата конструкция и на тях ще се закачи радиатора.
Точен и изчерпателен отговор.
Не виждам какво може да те притеснява. Ако не искаш да си дърпаш цялата предстенна обшивка над тръбите /там където са по-изпъкнали от 5см./ може да ги облицоваш след тоеа само тях, и да стане като колонка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: