• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19
dechoоо - специалист
Имах един колега дето ръцете му бяха във...И той така казваше,било ташак работа
dechoоо - специалист
leonardo_vd написа:
Както винаги съм казвал,,,,, лепенето е ТАШАК работа.
А ти как си с лепенето?
dechoоо - специалист
housedoktor написа:
Става много здраво.Изисква стабилна и грундирана повърхност.Топките през 40 см и по периферията цяла линия (препоръчително)
Чета,чета,чета...и чета :? Не се ли хжърлят на 25 см
Matchless - специалист
Под "някой" предполагам визираш мен:)Ако става дума за едностранно затворена преградна стена като предстенна обшивка може би може да се мине и без укрепяне.Въпреки ,че не разбирам защо трябва да е задълително конструкция ,за да е станало здраво.Отделно не всичко опира до изолация.За лесно незнам...Аз лепя по бързо отколкото да слагам конструкция,а дърпането не ме притеснява ако е качествено лпилото.Като го разбъркам добре не дърпа видимо.
Pooh - майстор
Matchless написа:
Под "някой" предполагам визираш мен:)Ако става дума за едностранно затворена преградна стена като предстенна обшивка може би може да се мине и без укрепяне.Въпреки ,че не разбирам защо трябва да е задълително конструкция ,за да е станало здраво.Отделно не всичко опира до изолация.За лесно незнам...Аз лепя по бързо отколкото да слагам конструкция,а дърпането не ме притеснява ако е качествено лпилото.Като го разбъркам добре не дърпа видимо.
Тук ме уби наистина ... Сигурно аз съм калпав "лепач", но да се мери времето за изпълнение на стенна конструкция и лепене ми се струва малко безмислено. Както и да е - не го приемай като заяждане - просто си чешем езиците и си казваме предпочитанията ;)
Matchless - специалист
Не го приемам като заяждане,нито казвам ,че си калпав лепач,нито пък аз съм някъф топ мантажник.:) Ако ми е права и равна стената по бързо ще залепя картона отколкото да правя конструкция.Виждал съм и лауреати дето трима пред погледа ми са лепили 140 кв за един ден и накрая мазно мазно ми викат: "днеска загряхме,утре почваме да бачкаме" :)
Някой няма ли да каже нещо за тази пяна,или за която и да е пяна по принцип за лепене на гипскартон.
Предстои ми облицовка на един зидан с итонг балкон отвътре с гипскартон и не ми се занимава с кюфтенца и тн.
Това с пяната ми се струва чисто и лесно.

Някой ползвал ли го е този метод,и всяка пяна ли става?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Зидарията с итонг е равна и лепиш на гребен. Зидарията с итонг няма нужда от картон.
...
Тоест по лесно е да си купя чували с лепило,да ги бъркам с бормашина в леген и да нанасям с гребен шпакла отколкото да пръсна накръст с пяната ?

Искам да си направя гипсова шпакловка на балкона отвътре- итонг зидария и панелната стена,за това вместо да мажа с гипс предпочитам да залепя тънки плоскости гипскартон.
Без минерална вата,без конструкций,без изолаций,без гипс....

Просто бърза и лесна изравняваща шпакловка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добивам впечатлението, че не си правил тези неща. Казвам, че върху итонг най-лесното е директна шпакловка.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: