• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
deer - специалист
Мога ли да не правя скеле на стената, а да сложа вата и гипсокартон и да ги хвана за станата с дюбели? А след това пак да си сложа лента между плоскостите и отгоре да шпакловам за да изравня , там където са главите на дюбелите и лентите?

--------------------------------------------------------------------------------------
Допълнителна информация:
Майстори за монтаж на гипсокартон
Сравенете оферти и цени безплатно
masteradmin - майстор
Казва се суха мазилка - с едни кюфтенца от гипс се прави, ей сега ще драсна някой ред за това.
Последна промяна от masteradmin на съб яну 21, 2006 11:26 pm, променено общо 2 пъти.
deer - специалист
драскай драскай , ама много , много ми помагаш , за това предварително благодаря
masteradmin - майстор
Значи, исках да ти кажа, че гипскартона се лепи директно за стената, когато не се слага вата отдолу (само за изглаждане на стените), поне така е по стандарт. Друг е въпроса че някой го правят:
Виж тези снимки утре ще има още..

Прикачен файл

U40.jpg
U40.jpg (18.12 KиБ) Видяна 260260 пъти

Прикачен файл

3.gif
3.gif (10.06 KиБ) Видяна 260260 пъти

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (45.53 KиБ) Видяна 260263 пъти
Последна промяна от masteradmin на съб яну 21, 2006 11:27 pm, променено общо 1 път.
deer - специалист
ами аз искам да сложа и вата под него , защото стените са ми външни и въпреки външната изолация , ме е страх , че ще е студено.
masteradmin - майстор
Поразпитах, но е трудно да пишеш за нещо което не си правил (майсторите да ме поправят ако греша нещо). Значи купуваш ватата гледай поне да я вземеш на плочи да не е филц ( на руло ). Не ме питай минерална или каменна, това е най дискутирания въпрос след XPS или EPS. Налепваш платната вата както там, където ще се захващат гипскартоните трябва да няма вата. След това изрязваш гипсокартонените листове (внимавай да са 2-3 см по малки от стената иначе ще опират в тавана). На определено разстояние от стената чертаеш линия на пода (по нея ще равниш платната). След това идва ред на гипсовите кюфтета или както искаш им викай. Не ги прави от гипс има си специален материал, който има определена гъстота, ако е много мек ще се стече ако е много твърд неможеш да натиснеш листа достатъчно добре по чертата. Има няколко марки, на Knauf се казва Перфликс или нещо такова. По ръбовете се слагат повече а в средата по малко. И тук идва най-трудното..

Прикачен файл

vata.jpg
vata.jpg (9.15 KиБ) Видяна 260225 пъти
Последна промяна от masteradmin на съб яну 21, 2006 11:30 pm, променено общо 2 пъти.
masteradmin - майстор
..лепенето на гипс картона. Първо задължително се почва от ъгъл и второ листовете се слагат на летвички за да се местят по лесно като ги притискаш към стената. Притискането става с мастар ( дълга права летва ). Трябва да следиш 2 неща:
1. да прекараш листа по линията на пода
2. с нивелир да провериш дали е отвесиран листа правилно
Бъди внимателен напредвай леко по леко, защото няма заден ход. Цялата операция трябва да трае, 5-10 мин защото Перлфикс-а стяга. Ако си слагал плочки ще ме разбереш. Мастара можеш да го чукаш с гумен чук ако искаш. След като сложиш втория лист провери пак с мастара дали двата листа са на една линия.
За фугирането виж тази статия:
Преградни стени от гипс картон
Успех дано ти се получи. Ако някой е правил нещо подобно да даде мнение.
П.П. Качи снимки в форума
hricava - специалист
Целия този процес на лепене на плоскости в съчетание с вата не крие ли рискове от отлепване? Аз не бих рискувал да залепя гипсокартон с вата директно за таван по този начин. Вярно че се спестява цената на скелето, но все пак всеки сам решава как ще си прави ремонта.. Препоръчвам ви поне да прочетете спецификациите на KNAUF на български от сайта им...
masteradmin - майстор
Ами значи, това дето съм го написал не е за таван ами за стена. От една страна аз също бих го направил с метално конструкция, но от друга целият ни офис е с вата и гипс картон (като картона е залепен за стената). И ефекта никак не е лош.
аз
мастерадмин това дето си го написал правил ли ис го наистина ?
просто немога да си го представя как го правиш?
хвърляш топките на стената (кюфтетата)
как поставяш ватата ?
така че да не попадне между стената и платата
молятисе даи по подробно :)
отностно гъстотата на лепилото само искам да кажа на любителите да не се хващат защото наистина ще им падат платите даже и от стените .
густотоата на лепилото е много важна не сами за да може да се се свива топката и да не се стича , а и да стане здрава .
след правилното разбъркване на лепилото сместа прави споика не за хартията на гипскартона а прониква и прави споика с самия гипс .
Наи трудно се лепи за бетонзащото леполото неможс да проникме в бетона и да направи здрава споика .
Никога не се лепи на мазилка - защото тя пада лесно :)
даже всичко да ви е правилни омате 10 минути да нагласите платата
докато лепилото започне да дърпа и губи своиствата си за проникване през хартията и в тухлата.
извикаите някои които разбира ми е съвета
ама внимаваите че са доста менте маисторите:)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: