michael78 - специалист
абе как изглежда този гнайс, че съм много бос по темата? Как се казва този камък - светлобежав на цвят, с който много често се облицоват приземните етажи на новите кооперации и от който правят подпрозорчените первази - ако се сещате за какво питам?!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вероятно полиран врачански. Пусни гугъл да ти вади снимки на облицовъчни камъни!
kabel4e - специалист
Здравейте. Използвам темата, макар и стара, за да попитам мога ли върху стена 1.80 на 2.80 метра от гипсокартон направо да залепя изкуствен камък (1м2 = 55кг) или трябва да слагам някаква мрежа и да правя шпакловка преди това? Гипсокартона е поставен не чрез лепене, а на конструкция. Кажете и каква марка лепило да използвам?
kabel4e - специалист
Няма ли кой да помогне? Притеснява ме тежестта на камъка - 55кг./м. Стената ще носи около 300-350кг. заедно с лепилото за тухлите. Да започвам ли да лепя или да слагам мрежа :?:
Master_Kenobi - V.I.P.
А колко е дебелината на тоя камък?! :? "Стената ще носи"... ама и камъка ще се "самоноси", колкото по-дебел е камъка, толкова повече ще се "самоноси".
Пък и каква тежест е 300 кг разпределена равномерно на около 5 кв.м. - излиза, около 6 гр./кв.см. Дори и на тавана да е, циментовите лепила ще го държат.
За лепилото, питай производителя/доставчика с какво се лепят каменните ти плочи и после действай без страх.
Успех! :)
kabel4e - специалист
Дебелината на камъните е 2см. Доколкото съм чел трябва да ползвам flex лепило. Мисля да е ЦТ16 на Церезит - от него съм доста доволен (ползвах го за плочките в банята). Master_Kenobi значи мислиш, че не ми е нужна мрежа?
Master_Kenobi - V.I.P.
kabel4e написа:
Master_Kenobi значи мислиш, че не ми е нужна мрежа?
Мисля, да. И други работи си мисля... Това 2 санта е малко повече от фаянса, да си чувал за мрежа зад фаянс?
Не мога да разбера какво те притеснява. Намери хубаво лепило за камък (тук не мога да ти помогна, но всеки или почти всеки продавач може) и действай.
Не се притеснявай за "носенето". Не виждам да има сериозни натоварвания, които да отлепят камъка или гипсокартона. Не разбирам какво се чудиш?! :?
kabel4e - специалист
Благодаря. Щом ми остане свободно време почвам да лепя.
dannybo - помощник
Колега, Кабелче, залепи ли камъните вече и от къде ги купи. Днес гледах на Стройкото в НДК мостри и се запалих и аз да облицовам една колона в хола. Камъкът е на фирма КАМ и не е евтин - ще излезе около 300 лв, но пък много добре изглежда. Сега чета темите по въпроса, за да почерпя инфо.
kabel4e - специалист
Още не съм редил камъните. Май го отлагам за напролет. Изникнаха ми други ангажименти и нямам време. Камъка го купих от Бриколаж. 36лв. кв.м. Модела е Рустика глина.

Тема "Изкуствен камък върху Гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: