Здравейте,

Бих искал да си облепя стената от гипсокартон (12.5 мм) с изкуствен камък (около 25 кг. на м2). Дали ще се получи или ще се счупи картона. Стената е с размер 60 см. на 230 см.
masteradmin - майстор
Гипс картона ще издържи със сигурност, но немога да разбера защо хората не използват гнайс ами изкуствени камъни.
Благодаря за отговора.. А за Гнайс, къде мога да видя photo и малко info
boito - напреднал
Използвам темата за искуствения камък...някой може ли да ми каже къде мога да открия такива материали...на тази снимка всичко е от искуствен камък
leonardo_vd - модератор
stefanhot написа:
Здравейте,

Бих искал да си облепя стената от гипсокартон (12.5 мм) с изкуствен камък (около 25 кг. на м2). Дали ще се получи или ще се счупи картона. Стената е с размер 60 см. на 230 см.
Лепи и да не ти пука. Ще издържи.
Благодаря на всички много ми помогнахте...
dildes - специалист
Най-лесно отиди в Бриколаж, където се продават строителните материали, там има голям избор от такива изкуствени камъни, аз си купих и си сложих и съм много доволна /български на Пазарджишка Рустика май бяха/ :?
rockwall - майстор
masteradmin благодарности за доверието

между другото нещо се побърквам тия дни по гипскартон (както сигурно си личи и от последните постове в темите) и вече в края на 3тия ден привършвам разглеждането на последните 10 поста по темата

А иначе ако някой иска изкуствен камък за гипскартонените си стени вече писах някъде че сега правим и на гипсова основа, които след монтажа и пълно изсъхване тежат колкото гипскартона (без CD, UD, и всякакви други D-ta :lol: ) - става въпрос за 10 кг / м2, а при нужда може да се падне и под това тегло.

Такива лепим и по тавани (има снимки на един свод някъде)

КОЕТО ме навежда на идеята да ви предложа нещо :

За всички, които търсят нещо по-нестандартно на таваните си от равна повърхност, за професионалистите (и конкретно към leonardo_vd като модератор), имам предложение - таван от гипскартон с неравен релеф .

Претендирам че идеята ми е оригинална - т.е. в събраните над 5 000 снимки на проекти, изпълнени с гипскартон по целия свят досега не съм попаднал на нещо подобно, а мисля че ефектът, особено при включено осветление, ще е изумителен...

Отстъпката за първи проекти и идеите от мен - от вас изпълнение и снимки

СТАВА ЛИ ???

А иначе на въпроса защо изкуствен - ами изкуственият камък (не само интериорният, а и този за екстериор - фасади, огради, барбекюта, кладенци и т.н.) е доста по-лек, а сравнен с много естествени и по-здрав, да не говорим за цветове и монтаж - писано е по темата вече.

Конкретно за гнайс - ако имате клиент с механа, който иска естествения гнайс от стените да продължи и по таваните (какъвто беше случая при нас) тогава по-добре да изберете да му монтирате гипсовия гнайс в цветя на стените, отколкото да чакате обаждане от някой с цицина и сърдит поглед.

Най-отдолу ще ви постна и снимка на изкуствения, за който говоря = 9 кг/кв.м.

Все пак - вкусове разни ...

Прикачен файл

таванче.jpg
таванче.jpg (33.43 KиБ) Видяна 26748 пъти

Прикачен файл

1&polovina l.jpg
1&polovina l.jpg (42.2 KиБ) Видяна 26748 пъти

Тема "Изкуствен камък върху Гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: