valmet - специалист
maci61 написа:
Може ли и аз да задам един въпрос? От всичко написано до тук не ми стана ясно как е по добре, да се грундира картона преди цялостната шпакловка или да се грундира след шпакловката преди боядисването? Как е най-добре?
Технологично,да.Грундира се и преди и след,производителите на грундове го препоръчват.Лично аз грундирам след шпакловката.Ако не друго,поне се обезпрашава повърхността.Ако има видими "язви" или проблеми по шпакловката,се правят поправки,след първа ръка боя изпъкват най-ясно и отново поправки,ако има такива.
wentii - специалист
И без грунд няма да имаш никакви проблеми-грунда е препоръчителен! Valmet,без да се заяждам предполагам знаеш че върху 100% акрил ако направиш поправка става мазано-колкото и да шкуриш няма оправяне?
Тани - модератор
wentii написа:
И без грунд няма да имаш никакви проблеми-грунда е препоръчителен! Valmet,без да се заяждам предполагам знаеш че върху 100% акрил ако направиш поправка става мазано-колкото и да шкуриш няма оправяне?
Това преди последната ръка боя ли? :?
wentii - специалист
Тани написа:
wentii написа:
Това преди последната ръка боя ли? :?
Ако разбирам правилно въпроса-поправките след исъхване на1вата и ако приемем че латекса излиза от 2ръце,да преди последната :lol:
Не разбирам защо си учуден?
Тани - модератор
wentii написа:
Valmet,без да се заяждам предполагам знаеш че върху 100% акрил ако направиш поправка става мазано-колкото и да шкуриш няма оправяне?
Учудвам се , че последната ръка няма да покрие поправките :?
toni_g79 - специалист
Тани написа:
wentii написа:
Valmet,без да се заяждам предполагам знаеш че върху 100% акрил ако направиш поправка става мазано-колкото и да шкуриш няма оправяне?
Учудвам се , че последната ръка няма да покрие поправките :?
Зависи какво разбираш под поправки :wink: в началото на темата обясних как най-правилно се прави и излезе че само венти е съгласен с мен :) има си тънкости как да се скрият снадките на гипсокартона,а те не завършват само с грундиране трябва си и друго,но в бг май явно не се практикува,и за това повечето стени като удари слънцето и можеш да кажеш как е реден картона.Добре че не са и навлезнали лъскавите акрили масово,че ще е едно мазало :lol:
wentii - специалист
Точно лъскавите акрили имам предвид,иначе с българските бои няма проблеми,също и бяло и най-светлите цветове на гръцка. Тани на 100% акрил шкуриш поправката и след 2рата ръка боя се вижда съвсем ясно петното все едно не е шкурено-това е от личенопит. За това при такива бои-поправките след грунда.
valmet - специалист
Да си призная-с най-капризната боя която съм боядисвал бе на Oikos Ultrasaten.Поозорихме се малко,но след първата ръка сме правили поправки и не е имало проблем после с петна и др.Това е моя стил на работа.
baharkadirov - специалист
Вклю4вам се и аз....с въпрос относно зеленият гипскартон ...Нали уж е влагоустой4ив....ще може ли да се грундира преди да се боядиса....
valmet - специалист
Много сериозен продукт!
идеално изравнява повърността като намалява пориозността на картона и фугопълнителят! след това е необходима само една ръка на латекс!
Зависи от латекса!

baharkadirov написа:
Вклю4вам се и аз....с въпрос относно зеленият гипскартон ...Нали уж е влагоустой4ив....ще може ли да се грундира преди да се боядиса....
Влагоустойчив-да.влагопоемащ-отново да.Така че може.

Тема "Грунд за гипсокартон ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: