hp
Има ли за значение с какъв грунд ще грундирам картона преди да му дръпна латекса ? В наличност имам дълбокопроникващ на Mastersil , мога ли да го използвам него или трябва някакъв специален , казаха ми че трябвало специално дълбокопроникващ грунд на Ceresit...
housedoktor - майстор
Става с всеки, предназначен за целта. Аз лично ползвам Оргахим и нямам забележки
Pooh - майстор
Ето едно от най-добрите решения, има Грунд за гипсокартон и на доста чужди фирми, но там и цените са по-високи.

Изображение
SecondShoe - напреднал
А с обикновен грунд, предназначен за цимент, може ли да се грундира?
Pooh - майстор
Какво означава "обикновен грунд"? Грунда си има предназначение и свойства. Предназначението на грунда за гипсокартон е изравняване на попиваемоста на картона и шпаклованите фуги - за да няма разлики после при боядисването. Има грундове за заздравяване на основата при лепене на плочки или шпакловки/мазилки, има защитни грундове ... няма обикновен грунд! Използвайте продуктите по предназначение, за да няма после "Ама защо стана така?" Ако даден продукт не пише (информация от производител), че е подходящ за дадена употреба, в случая грундиране на гипсокартон, значи не е подходящ. Или поне няма кой да пое вина за последвали проблеми и аварии, което е едно и също според мен.
milko_do - специалист
Ceresit CT 17 е правилния отговор! Пробвал съм го, върши си перфектно работата. 2 л бутилка ще ти стигне за поне 100 кв.м. и е 11-13 лв. което не мисля, че е много с оглед на това, че иначе после ще трябва да слагаш поне две ръце боя/латекс за да стане равномерно покритието, а с този грунд и Levis Mono Plafond стана с една ръка!
sir
На мен нещо не ми е ясно... На опаковката на Ceresit CT 17 не пише, че се разрежда и разхода е около 100 гр на кв.м, тоест би трябвало да стигнат 2 л. за 20 кв.м. Как стават 100 кв.м?
Pooh - майстор
sir написа:
На мен нещо не ми е ясно... На опаковката на Ceresit CT 17 не пише, че се разрежда и разхода е около 100 гр на кв.м, тоест би трябвало да стигнат 2 л. за 20 кв.м. Как стават 100 кв.м?
Някои хора, просто не спазват указанията и реализират икономии ...
wentii - специалист
izolak на gbc също става :)
toni_g79 - специалист
Ако боядисваш с матова боя,грунда е напълно излишен!!! :!:

Тема "Грунд за гипсокартон ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: