Pooh - майстор
toni_g79 написа:
Ако боядисваш с матова боя,грунда е напълно излишен!!! :!:
Ако си спестиш грунда, при боядисване на гипсокартон, ще се вкараш в приключението "10 пъти го боядисах и все ми седи на петна" ... без значение от вида на боята. Но ти това го знаеш - нали си професионалист :wink:
toni_g79 - специалист
Pooh написа:
toni_g79 написа:
Ако боядисваш с матова боя,грунда е напълно излишен!!! :!:
Ако си спестиш грунда, при боядисване на гипсокартон, ще се вкараш в приключението "10 пъти го боядисах и все ми седи на петна" ... без значение от вида на боята. Но ти това го знаеш - нали си професионалист :wink:
И като грундира и петната изчезнаха??интересно!!!!и защо според теб са се получили тези петна?Говорим за матова боя,нали?интересно на мен защо никога не са ми излизали петна?Ако някой се е престарал със шкуренето петната ще се дължат на друго,не на боята или грунда!!!
Pooh - майстор
Отговарям за N-ти път:
Грундира се, за уравновесяване на попиваемоста на картона и шпакловката. Ако се пропусне този момент (или просто мацаме с разреден латекс), картона и шпакловката попиват боята/латекса по различен начин и едното съхне повече и по-бързо от другото. Няма особенно значение какъв вид точно ще е боята за да излязат петна. Вярно, че изпъващите и разните сатенени латекси са по-капризни, но липсата на грунд почти винаги се хваща. Казвам почти, защото на късмет понякога се минава метър ... с някоя-друга ръка латекс допълнително :wink:
toni_g79 - специалист
Pooh написа:
Отговарям за N-ти път:
Грундира се, за уравновесяване на попиваемоста на картона и шпакловката. Ако се пропусне този момент (или просто мацаме с разреден латекс), картона и шпакловката попиват боята/латекса по различен начин и едното съхне повече и по-бързо от другото. Няма особенно значение какъв вид точно ще е боята за да излязат петна. Вярно, че изпъващите и разните сатенени латекси са по-капризни, но липсата на грунд почти винаги се хваща. Казвам почти, защото на късмет понякога се минава метър ... с някоя-друга ръка латекс допълнително :wink:
Няма да споря,казвам че е излишно да се грундира,попиваемостта няма значение ,в крайна сметка втора ръка се слага след като първата е изсъхнала,между двете ръце се прави за....... със .... .... от порядъка на.....след това още една ръка и ще си хванеш ушите дали е грундирано!!!Но и ти като профи ги знаеш тези тънкости :wink: .Всичко друго над мат ,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО грунд!!!Това е от мен,вие си го правете както знаете.За 7 години и декари стени не съм имал проблем с матовите бои по този начин,ако боядисваш с Gloss и не ........ ,слагай 15 грунда и пак ще личи !!!Айде със здраве!!!
Последна промяна от toni_g79 на ср дек 08, 2010 2:36 pm, променено общо 1 път.
wentii - специалист
toni_g79 написа:
Ако боядисваш с матова боя,грунда е напълно излишен!!! :!:
Браво тони! Един човек,който да мисли като мен :) .това с корекциите след 1рва ръка латекс-малко хора го правят!
Пух без да се заяждам има по-калпави латекси под които какъвто и грунд да има пак няма да излязат от 2ръце :)
muki - напреднал
аз слагам една ръка бял груд за картон преди цялосната шпакловка,после цялостна с някаква готова шпакловка(нещо тия в чувалите се не могат да ме грабнат)на почти всеки обект ползвам HANDY COAT на фирмата TERACO,после шлаиф на лампа, обезпрашаване и боядисвам.с бял груд харесвам че не можеш да протъркаш до картон и така не се появяват петна и нужда от поправки
wentii - специалист
muki написа:
аз слагам една ръка бял груд за картон преди цялосната шпакловка,после цялостна с някаква готова шпакловка(нещо тия в чувалите се не могат да ме грабнат)на почти всеки обект ползвам HANDY COAT на фирмата TERACO,после шлаиф на лампа, обезпрашаване и боядисвам.с бял груд харесвам че не можеш да протъркаш до картон и така не се появяват петна и нужда от поправки
И аз шпакловам целия гк. Поправките са ми на дребни дупчици,щото винаги има някой малки пропуски. Ако латекса е sokrates и др. подобни,които изпъват стените-грунд,поправки,боя щото иначе си личат поправките колкото и да ги шкуриш :x
sir
Въпросът ми не е дали да има грунд, а какъв - разтворимите или готовите грундове са за предпочитане. С кои се работи по-лесно и с кои е по изгодно? Става въпрос за около 250 кв.м стени и тавани в ремонтирана селска къща, така че не гоня кой знае какво качество, но и да не е на петна. Посъветвайте ме за марка грунд и боя, моля, така че да не е много скъпо. Благодаря предварително!
wentii - специалист
sir написа:
Въпросът ми не е дали да има грунд, а какъв - разтворимите или готовите грундове са за предпочитане. С кои се работи по-лесно и с кои е по изгодно? Става въпрос за около 250 кв.м стени и тавани в ремонтирана селска къща, така че не гоня кой знае какво качество, но и да не е на петна. Посъветвайте ме за марка грунд и боя, моля, така че да не е много скъпо. Благодаря предварително!
Грунд-izolak na gbc. Боя-chrotex,гръцка е има много добра покриваемост,миеща,на цена е малко по-скъпа от българските,но пък разхода и е по-малък.
П.с. Иска малко повече разтъркване с валяка :)
maci61 - напреднал
Може ли и аз да задам един въпрос? От всичко написано до тук не ми стана ясно как е по добре, да се грундира картона преди цялостната шпакловка или да се грундира след шпакловката преди боядисването? Как е най-добре?

Тема "Грунд за гипсокартон ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: