zack - специалист
emil_v r написа:
Обикновенно пуска ръжда в началото докато е влажно , понеже гипсът + вода отделя сярна кисел. после процесът затихва ....
Искам да попитам, направиха ми мазилка с Кнауф Ротбанд, но на 2-3 места под нея се виждаше арматура.
Мазилката е 2-3 см. На тези места след време ще избие ли ръжда и трябва ли още сега превантивно да я изкъртя, да намеря къде беше арматурата
и да я обработя/запечатам. Просто в момента все още ремонтираме и се чудя, да не стане така, след година на избие ръжда?

Цитирах горното мнение, защото малко ме успокоява и се надявам да не трябва да къртя. По принцип казах, където се вижда арматура(на един трегер над врата),
да се мине първо с вароциментова, ама е пропуснато. :?
kozl - майстор
Така наречените "майки" за машинни мазилки са стоманени поцинковани лайсни. МАсторите ги ползват и за ъгли, а по напредналите дето работят без "майки" ги ползват само за ъгли. Като падне поцинкованото, а това става примерно при шлайфане и ръждата е готова.
Та аз такива потенциални ръждоопасни участъци ги грундирам с грунд за метал и отгоре с алкидна боя с цвета на латексовата или бял.
През тапети сащо избива, за това пак се третират ръждоопасните места. Ако не се вижда метала, а избила ръжда, грунд за мазилка и отгоре пак запечатвам с алкидна боя поне на 2 ръце.
wanderer - специалист
да попитам и аз: тъй като съвсем скоро ще го играя това упражнение с ротбанд на една стена. има издадена ок 20 см. част заради комините от по-долния и втория етаж, и трябва да се води по нещо мастара. каква е алтернативата на тези ъгли, и изобщо ръждясването обичайно ли е или някакъв прецедент? поцинковани са уж, и като гледам снимките на автора мазачите едва ли са стъргали толкова яко, че да съборят цинка навсякъде? нали уж затова са измислени, толкова ли е зле използването им?

Тема "Как се решава проблем с ръжда по лайстни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: