tyrnokop - специалист
Изкъртваш ги културно , купуваш пластмасови , и за нек'ви 30-50 лв викаш друг строител да ти ги лизне.
Разбирам. Така ще направя. Пластмасови има ли за 135 градусов ъгъл? Едната лайстна е за такъв.
Ние сме закона.
С това горното няма как да кажа, че съм съгласен. Напълно разбирам, че сигурно има тонове нерви покрай построяването и предаването на функционираща сграда на клиента, но нали именно за това страната КЛИЕНТ заплаща на страната СТРОИТЕЛ, която пък се задължава да изпълни услугата.
На теб каква ти е професията ?
Проектант на окачени фасади.
laviatan - напреднал
Да се включа и аз в тази тема- моя строител е захванал ел. кабелите за тухлите с пирони :? -та се чудя да не почнат и те под мазилката и шпакловката да ръждясват и да почне да избива ръжда? :roll:
Deo-x - специалист
laviatan написа:
Да се включа и аз в тази тема- моя строител е захванал ел. кабелите за тухлите с пирони :? -та се чудя да не почнат и те под мазилката и шпакловката да ръждясват и да почне да избива ръжда? :roll:
След като елтехникът или строителя е сложил кабелите на определените места те се захващат временно с пирончета след което на места се мажат с гипса.След твърдяването на гипса се махат пирончета и от тук нататък правиш каквото си искаш по стените.
emil_v r - майстор
Няма лайсна с ъгъл 135 *, само проектант може да зададе такъв вапрос. :evil:
Монт. такава от 90 градуса , и като подмазваш ползваш само върха на лайсната , а правиш ъгъл по желание.
Има мн. хора тук , които са по- спец . по тия лайсни , дано ти дообяснят ..
Ти си явно грамотен изкърти едната и си я монтирай сам , като я фиксираш през 50 см с гипс , и след като пиеш 1 бира я подмазваш цялата .
Още на втората ще добиеш опит , и ще ти е лесно, трябва ти смелост и безотговорност ...
tyrnokop - специалист
Ясно. Благодаря на emil_v r, както и на всички останали.
Pooh - майстор
emil_v r написа:
Няма лайсна с ъгъл 135 *, само проектант може да зададе такъв вапрос. :evil:
Има имаааа ... ама не е пластмасова ... има вариант и за хартиена лайсна с метални пластини - всякакъв ъгъл хваща, но не съм убеден, че всеки може да я извърти, както си трябва :wink:
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Беее секви гъдели има. И верно са за проектанти.
Това самозалепващо ли е? Тц-тц-тц...
Pooh - майстор
n_a написа:
Това самозалепващо ли е? Тц-тц-тц...
Ба, самозалепващо ... Самозалепващо е ако си "пациент", иначе гламари като мен го лепят с шпакловка :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Господи!!!
tyrnokop - специалист
Технологично, прецизно и естествено ... изумително особено механизмът за приглаждане. В Бриколаж намерих пластмасови лайстни, които доста приличат на тези от филмчето. Представляват гъвкава равнина, която по дължина може да се прегъва на две части, така че да се образува вариращ ъгъл. Проблемът е че е доста еластична. Когато нагодиш ъгъла лайстната трябва предварително с някакви крепежи да се захване за стените.

Тема "Как се решава проблем с ръжда по лайстни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: