peshev-ko - специалист
Ако лепя картона направо върху тухлата,възможно ли е изолацията да не се получи както трябва?Къщата е нова и отвън ще е със 5 см. стиропор.
Тани - модератор
По принцип няма да има проблем , но ефекта ще е по-добър ако поне замажеш фугите между тухлите за да използваш и тяхните изолационни качества , пък били те и малки.
Без да замжеш фугите на тухлите какъв смисъл има да слагаш каквато и да била изолация,сеедно имаш дупка в стената.
По принцип се слага ватата 1 ред-4-5 см мисля че е и отгоре се слага гипсокартона,не се слагат никви наилони стереопори и т.н.,ватата не запълва цялото празно пространство между гипсокартона и стената-тай като има профили и държачи на стената през които не се прекарва ватата-ватата е 60 санта горе долу по принцип на 200 см.кнауфа е 120 на 200.
8180 - майстор
Колега,
Тя таз тема гони вече 6 год. :?
Здравейте,
Интересува ме, според вас, кой вариант е по удачен. В една стая един мйстор ми предлага да вкараме 1,5 кубика гипс, за да стане добра замазка. А друг ми предлага да се направи от гипскартон. Вашето мнение какво е?
N.Georgiev - специалист
Гипсокартон .Замазка и мазилка са различни понятия , ако ще правиш замазка на стената трябва да сложиш картона на пода .
Draganov - специалист
kzaimov написа:
Здравейте,
Интересува ме, според вас, кой вариант е по удачен. В една стая един мйстор ми предлага да вкараме 1,5 кубика гипс, за да стане добра замазка. А друг ми предлага да се направи от гипскартон. Вашето мнение какво е?
EPS . Всичките ми стени в къщата са облепени отвътре със 3 см. стиропор - лепи се лесно,изравнява идеално,термоизолира.Вече 10г. нямам никакъв проблем с такава изолация,къщата отвън е с пръскана мазилка и няма мухъл,конденз и прочие,въпреки,че препоръчват изолацията да е външна.
N.Georgiev - специалист
Това ,че ти си го направил така трябва ли да означава , че това е правилния начин ?

Тема "Гипсокартон или измазване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: