• 1
  • 2
nikiforte - помощник
качих и нови снимки а морето май няма да стане.прекъснаха ми отпуската ...но понеу ремонта стана
stokie - специалист
:2thumbs:

Там около вратата какво ще става?Така и така шпакловаш ако остава материал може да пълниш празнините м/у тавана и стените ако не го правиш.
nikiforte - помощник
доста голяма чадт от стените поне на ниво 1,20 пълних с вата.Сега ме е яд можеше и на цяло но ....париииии.Много се подразних от дреболиите като контакти ключове,димоотвод,обръщане на перваз около прозореца,пода,на стана спретната и чиста стаичка...
nikiforte - помощник
направих около вратата така наречен "зъб" и го измазаха с мазилка и гипдсова шпакловка отгоре
leonardo_vd - модератор
Що ми се струва че тавана е крив точно над прозореца в левия му край? Или прозореца е крив?
Gladiator_BG - специалист
неискам да се включвам неподготвен ама си мисля че каквото и да правиш пак ще "спука" ... преди 3 години правихме такъв таван ... и още след 5 месеца се напука на бая места .... после го преправихме целия (нови окачвачи, профили и т.н.) но резултата след около година беше отчайващ ... въобще идеята "кнауф-дърво" по какъвто и да е захвад ... не ми допада ...
като съвет мога да ти дам някаква ламперия :wink:
leonardo_vd - модератор
Gladiator_BG написа:
неискам да се включвам неподготвен ама си мисля че каквото и да правиш пак ще "спука" ... преди 3 години правихме такъв таван ... и още след 5 месеца се напука на бая места .... после го преправихме целия (нови окачвачи, профили и т.н.) но резултата след около година беше отчайващ ... въобще идеята "кнауф-дърво" по какъвто и да е захвад ... не ми допада ...
като съвет мога да ти дам някаква ламперия :wink:
Явно подхода ви е бил грешен. Искаш ли да ти покажа Кнауф/Дърво без сантиметър нацепена фуга и то при ново строителство с материал на който не му е ясна влажноста и риска от измятане е голам. Грешно сте подходили и за това се е спукало.
zmeios - специалист
Слагайте акрил по връзките между различните материали. В частност дървото и картона. Аз съм пълен аматьор, не вярвах че ще става добре ама ей на - напукаха ми се незнам колко "стари" фуги в "слягащото" строителство, а там дето аз си ги правих "по книга" (с лента, акрил накрая и т.н.) държат. Този месец се нанасяха над нас съседи с тежки мебели - представете си за какво мърдане става въпрос.
nikiforte - помощник
ако ви е любопитно мога да ви кажа кво ми излезе като разходи- 4*2л.бири шуменско/аз съм фен на загорка/ покрай почистването и изхвърлянето на изкъртената мазилка и гредореда,вкл.извозмването.
и разходи за материал 380лв,разходи за майстор 120, и нов прозорец 250 лв. или закръглено общо без моя труд около 850 лв.
да не забравя смених врата без да купувам просто имах в наличност......
БАДАНАРКА - напреднал
leonardo,кажи какъв е подхода-моля!
  • 1
  • 2

Тема "ремонт саниране на стая с гредоред в стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: