zillius - специалист
Добре де ,някой може ли да ми даде пример как да си направя конструкцията на профилите,около вратопрозореца,за да мога да го обърна после по метода който Crafty е показал на горния пост.По-точно УД-тата ме интересуват.Просто не съм правил до сега такава конструкция около вратопрозорец и се затруднявам! :?:
Crafty - специалист
Идеята е, че самите профили се хващат само за картона (нямат окачвачи) и обръщането на прозореца се явява твърдата им връзка. Най-добре става с 2 C профила странично - само пъхнати долу и горе в U профила, и на тях 2 паразитки (може C, може и U).
1. Цялата тази система се нивелира спрямо прозореца и се захващат самите профили с винтове.
2. После се монтира обшивката и докато се захващат въпросните профили, се съблюдава да не се наруши нивелацията.
3. Изрязват се надстърчащите парчета по профилите.
4. Монтираме ивиците (добре е да са малко по-дълги и да ги подрежем след монтажа)
5. Монтиране на ъглови лайсни и ЦЯЛОСТНА шпакловка ... поне на обръщането към прозореца.
6. Редиме масата и пиеме едно за здравето на Crafty :-D

Прикачен файл

Изображ.002(2).jpg
Това е как се поставят профилите на самата дограма
Изображ.002(2).jpg (46.15 KиБ) Видяна 20819 пъти

Прикачен файл

Obrushtane.jpg
Това е подготвен за обръщане прозорец
Obrushtane.jpg (39.01 KиБ) Видяна 20819 пъти
zillius - специалист
Мерси Crafty,сега нещата ми се изясниха и мисля ,че ще се справя с това обръщане,което съм запланувал за другата седмица.А що се отнася до почерпката,няма проблем,ти си я заслужи! :partyman:
dechoоо - специалист
:lol: PVC капачката (завършващия профил) се слага предварително на парчето картон...и след това се преминава и към монтажа на картона.И не се шпаклова....
:? Ама според мен,нали сега се уча

Прикачен файл

000_578.jpg
Грешка
000_578.jpg (21.35 KиБ) Видяна 20308 пъти
Стефан - майстор
ribnikolaevi написа:
Crafty написа:
...То май и бат Стефчо се подвизава тук под друго име, ще го хванем и него натясно.
:-D...
Ако имаш мене в предвид, тотално грешиш. Чак сега видях поста ти, понеже не влизам въобще в доста раздели. Напоследък все по-рядко даже и във форума.
petkomz - специалист
Crafty написа:
Там от където се купува и гипсокартон и профили. Названието му е "Завършващ PVC профил за гипсокартон 9,5/12,5" (зависи от дебелината на гипсокартона който ще използвате. Цената му е около 1лв. на метър
Във Враца обиколих всички складове за гипсокартон и не намерих, в понеделник ще ходя до София, да не би да ги имат в "Практикер" щото ми е на път?
Crafty - специалист
Би трябвало да ги има. Не пречи да провериш.
petkomz - специалист
Ето и аз до къде стигнах ... и мисля да продължа така: слагам първо парчетата картон около прозореца, като в предния край ги хващам за профила, а при дограмата (преди да затворя с челния картон) подпълвам с лепило или др. , какво ще кажете ...

Прикачен файл

PIC_0966.JPG
PIC_0966.JPG (125.98 KиБ) Видяна 18378 пъти

Прикачен файл

PIC_0967.JPG
PIC_0967.JPG (127.26 KиБ) Видяна 18378 пъти

Прикачен файл

PIC_0968.JPG
PIC_0968.JPG (128.18 KиБ) Видяна 18378 пъти
Pooh - майстор
Не прави грешката да "подпълваш" с лепило, след като си захванал картона за конструкцията. Сложи си лепило на зида, така че да надстърча леко над конструкцията и с прав ъгъл и леко притискане наместваш парчетата. Все пак, най-добрият вариант си остава П-образната лайсна показана от Крафти.

П.П. Брато - да черпиш - виж как те четкам :wink:
petkomz - специалист
И аз към нея съм се насочил, ама както писах по-горе не можах да я открия. А вариант лайсната да се залепи със силикон вместо да се завива с винтове за дограмата как ви се струва?

Тема "Обръщане на вратопрозорец!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: