simeonov_74 - специалист
Playback написа:
Някой може ли да каже къде в София могат да се купят материали - вата, профили, гипскартон на по-добри цени ?
в Бриколаж определено са по-скъпи от цените които намирам в интернет
"Боби Л" ул. "Осогово" 60
Телефон: 02/ 920-14-53
Здравейте, в момента съм в същото положение, което описва автора на темата - гипсокартон на конструкция без изолация. Намислил съм да го сваля да сложа изолация и да върна гипсокартона обратно. Отказах се от услугите на майстор, за да спестя пари, освен това имам твърде много отпуска за ползване. Майсторите , с които говорих, казаха, че стария гипсокартон трябва да се изхвърли, от там идваха едни пари за сваляне извозване и такса "сметище". Когато реших да го правя сам, си помислих защо да не не го сваля и да го ползвам отново, така или иначе после върху него ще има още един слой нов гипсокартон. Когато ми казаха, че стария гипскартон не може да се махне и да се ползва пак, си помислих, че ми го казват, защото изглежда много пипкава работа и не ми се занимава. Та въпроса ми е дали някой знае чалъм при за сваляне на монтиран гипскартон и после да мога да го ползвам отново, или поне в по-голямата му част. Благодаря!
ivanovrg - специалист
ако е шпаклован аз го свалям само по един начин-
с чук и трион
:-D

после нестава за ползване
Pooh - майстор
Ако е шпакловано - мисията е невъзможна - всички рапидки са напълнени с шпакловка и намирането и развиването на всички рапидки е невъзможно ... или поне не съм видял никой досега да го е реализирал успешно.
The_FAN - специалист
Pooh написа:
Ако е шпакловано - мисията е невъзможна - всички рапидки са напълнени с шпакловка и намирането и развиването на всички рапидки е невъзможно ... или поне не съм видял никой досега да го е реализирал успешно.

:-D

аз съм :)

с метални стружки на прах (от флекс-а) - рапидките се очертават идеално.
Но това е друга тема - картона наистина за нищо не става след шпакловка.

Playback написа:
според теб ако взема 150 кг/м2 се презастраховам ли ?
Ще се прекараш ! До 75 кг ватата абсорбира шума, това е и оптималната плътност за шумоизолация. При по-големи пресовки става все по-твърда и вече не поглъща а предава вибрациите... за това и разните стереопори не стават за тази работа - ПЛЪТНИ СА.
Pooh - майстор
The_FAN написа:
Pooh написа:
Ако е шпакловано - мисията е невъзможна - всички рапидки са напълнени с шпакловка и намирането и развиването на всички рапидки е невъзможно ... или поне не съм видял никой досега да го е реализирал успешно.

:-D

аз съм :)

с метални стружки на прах (от флекс-а) - рапидките се очертават идеално.
Но това е друга тема - картона наистина за нищо не става след шпакловка.
Ти си моят кумир! Винаги съм го твърдял ... а си мислех, че знам много галимации ... дрънки - все има какво да се научи! :klugscheisser:

Но искам показно ... може и в снимков материал :wink:
tihogr - специалист
Може ли да ми кажете кой ще е по-удачния вариант за направата на вътрешна преградна стена от гипсокартон като главното изискване е шумоизолация, след това здравина и съответно да няма излишно оскъпяване.

1 вариант: с профил 50мм, минерална вата 50мм, и два слоя картон


2 вариант: профил 75мм, минерална вата 80мм и един слой картон

Интересува ме сравнение на двата варианта по критерииите, които изредих по-горе, а именно шумоизолация, здравина , цена.

Минералната вата добър избор ли е или ще препоръчате някаква друга?

Има ли голяма полза от шумоизолационната лента, която се лепи на профилите?

Понеже ще има 2 врати в стената дали да монтирам усилен профил при вратите (UA) или да карам по народния начин със кутия от CW и UW? Достатъчно здраво ли ще е и излишен разход ли е усиления профил и каква му е цената?

Благодаря.
The_FAN написа:
Pooh написа:
Ако е шпакловано - мисията е невъзможна - всички рапидки са напълнени с шпакловка и намирането и развиването на всички рапидки е невъзможно ... или поне не съм видял никой досега да го е реализирал успешно.

:-D

аз съм :)

с метални стружки на прах (от флекс-а) - рапидките се очертават идеално.
Но това е друга тема - картона наистина за нищо не става след шпакловка.
В какъв смисъл "картона нищо не става след шпакловка"? Имаш в предвид че не става за повторна шпакловка и боядисване ли? Защото мисля да слагам 2 слоя гипскартон а вмомента е с един, така че сваления гипскартон реално ще остане отдолу и няма да се вижда, а ще се шпаклова и боядисва новия втрои слой гипскартон.
alexb - специалист
Колегите искат да кажат че е почти невъзможно да се демонтира гипскартон които е шпаклован. Единственно може да спасиш част от профилите.
tihogr - специалист
а по моя въпрос някои ще сподели ли нещо?

Тема "Идеи за шумоизолиране на стени с гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: