Trendo - помощник
Между 2 от стаите които съм се заел да ремонтирам в момента вкъщи има портал с размери 2,30 височина и 2,20 ширина, самата стена е 30см дебела. Бях намислил просто да го затворя с ГК и да остане стена, но сега виждам че се получава една не лоша ниша и ми дойде идеята да използвам пространството. Идеята ми в началото беше да е нещо като вграден гардероб, но 30см, ще бъде доста плитичък и нефункционален, прочетох някои теми от съфорумците които споделят опит от подобни гардероби, но те са имали повече място. Ако някой се е справил с подобен проблем да се похвали или да даде акъл да не се занимавам напразно :)

П.С.: Идеята е да се стесни някоя от двете стаи, което незнам дали си струва за да направя гардероба поне 45см дълбок

Благодаря предварително за помоща :)
dundurma - специалист
а защо не двоен гърдероб и към двете стаи
boceto84 - помощник
За затварянето на стената ти са нужни минимум 10см,остават 20см. свободни.За да имаш 40см. за гардероб,трябва да си стесниш стаята с 20см.Оставаики такова въздушно пространство,е необходима двупластова обшивка.Измерваш квадратурата на вратата която ще се затваря и я умножаваш по 4,след това умножаваш по 2 квадратурата на стената която ще се затваря.събираш получените резултати и получчаваш картона който ти е нужен,като прибавиш и профилите ще прецениш дали е нужно толкова оскапяване за един гардероб.
Моето мнение е НЕ.
затвори я от едната страна и си поръчай гардероб по размер,без гръб.
ефекта ще е по рационален и добър

Тема "Идея за затваряне на портал между 2 стаи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: