toni_g79 - специалист
ivanovrg написа:
stivemaster написа:
За недочелите но иначе със самочувствие , работили и яли хляба на някого - http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/0/EC ... enDocument картинки 7 и 8 и http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/0/EC ... enDocument картинка 6 .

прочети внимателно какво пише под картинките
картинка 7:
При шпакловането с Унифлот да се направи скосяване на отрезните ръбове с ренде за фаска.

картинка 8:
При шпакловането с фугопълнител -лек и ленти за фуги ръба да се почисти само с шкурка.
+1 А сега кой чел,не дочел :-D и кой ял чужд хляб :-D
stivemaster - майстор
Чети ти , аз когато трябвало съм чел .
housedoktor - майстор
Румене ,знам че не го правят в Англия така,но пък там го шпакловат цялостно в повечето случаи.Сега си направих труда да погледна много подробно на Бритиш гипсум брошурата (500 и нагоре страници).Поправям се,при тях се споменава,но не е посочено като изискване зарязването . Аз винаги ги зарявзвам ,както е според изискванията на Кнауф
ivanovrg - специалист
stivemaster не падаш по гръб
прочети все пак какво пише там дето си показал и не се запъвай като магаре на мост
stivemaster - майстор
Чел съм го бе батенце щом ти го показвам на теб . Техник съм , възлагам оценявам и протоколирам ежедневно работата на мързеливци , които вечно гледат да изклинчат .Не ми обяснявай на мен , че ще те домързи да го минеш с ножа ,ама ще се сетиш да го шкуриш и да вдигаш пашполинги .
alexb - специалист
Дай боже да си съвестен техник при стомано бетоните конструкции, а за това което спорите в Knauf ми казаха " Може и да може, а може и да не може"

А дали ще дялкаш картона или не, няма значение никакво, а се научете като колегите от USA да работите с хартиена лента при всички фуги.

Knauf работи в тясно сътрудничество с USG, а всички знаем кой е измислил картона и със сигурност не са австрйиците.

И последно колко от колегите който са работили с Uniflot не са ползвали лента и след това не им е спукало?
toni_g79 - специалист
stivemaster написа:
Чел съм го бе батенце щом ти го показвам на теб . Техник съм , възлагам оценявам и протоколирам ежедневно работата на мързеливци , които вечно гледат да изклинчат .Не ми обяснявай на мен , че ще те домързи да го минеш с ножа ,ама ще се сетиш да го шкуриш и да вдигаш пашполинги .
Благодаря,че ни светна,чудех се ,що за олигофрен си,но вече ми е ясно.Книжен червей и то заядлив,който и един пирон не може да забие.Вече можеш да си лаеш на спокойствие,няма и да ти обръщаме внимание. :lol: :lol:
ivanovrg - специалист
и къде в изискванията на кнауф го има това нещо
покажете ми го
защото това което сте показали е точно обратното
дяла се картона само ако се шпаклова с унифлор без лента
когато се слага лента не се дяла
пише го много ясно под твоите любими снимки

май ще ти вземем кетапа

а че оценяваш работата на другите
явно си от тези дето тарсят под вола теле за да не платят на трудолюбивите хора :lol:
работил съм с доста технически по обекти и никой не е споменал да се дяла картона(даже напротив)


спирам да пиша и по двете докато не покажете къде са тези изисквания на кнауф или на някой друг производител
stivemaster - майстор
За хората които посещават тази тема с цел да се ограмотят след като прочетат горните умнотии може да видят и полезна дискусия на колеги http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=15
svetliopi44 - Чирак...
Айде , подръжката ти се предаде , ти докога ще се правиш на ущипан... нестига че се оака ами и го разнесе из форума та всички да го помиришат... :evil:
Бегай да мериш квадратури ... :lol:

Тема "Напукани фуги на таван от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: