toni_g79 - специалист
Pooh написа:
toni_g79, само си мисля ... не е ли възможно чисто и просто хамериканциту да са просто мързеливи и за това да не правят една излишна, според тях, операция? Пак ще кажа, рендето за фаски се произвежда масово, ЗАЩО? Отделно никъде не виждам да съм твърдял, че нещата не влизат отвън, за това и питам - въпросният инструмен за какво го ползва разните му там янки, латиноси, ингелизи и т.н. ?
Фаски не фаски,важното на края да е добре и да издържи във времето :)един пише че с фаска е напукало.Едва ли ги мързи онея отвъд океана след като съм виждал да сменят изцяло картон на чисто нова къща,само защото след лъскавата боя им личаха снадките,и собственика не беше доволен,нали знаете как стои малко по-грубо,а пък и всяка къща има гаранция(не помня колко),та ако пука за това че няма фаски предполагам няма да им е проблем да ги правят,понеже ако се напука след време са длъжни да го поправят.Но пак казвам техните къщи не са като нашите и може би това също е от значение .Нека всеки го прави така,както смята за добре и да си носи отговорностите сам :)
А на онея с кетапите не виждам какво злобеят,нали в спора се ражда истината,както някой каза не книжката кара колата,а пък и всички знаем как се изкарват сертификати в БГ,то висше можеш да изкараш без да си влизал в университет,но това не те прави нито по-умен нито по-можеш от практикувалия и знаещия.Айде със здраве :prost:
stivemaster - майстор
Абе айде аман , научи мързеливия на работа да те научи на акъл.Защо се води дискусия по този повод изобщо не мога да разбера .Тук въпроса е принципен а не мрънкане на маса.Питащия има проблем с резултата от работата на някой като спорещите по горе и пита как да оправи проблема. Показвам как е по технология , тука няма значение как се кара колата (между другото една от най глупавите приказки които някой може да каже)(за да разбереш колега за какво говорим ако може някой без книжка да те ..... че да видиш дали не книжката кара колата ) .Купи си една диплома и ела при мен да кандидатстваш да видим ще минеш ли.
Никой ли от посещаващите този форум не е изкарвал сертификат в Кнауф примерно , да обясни на аматьорите защо може и да може по изключение но не е правилно защото рано или късно резултата е осиране.И последно докога по този начин бе момчета докога ще минаваме метър , докога ще разсъждаваме "те ще ми кажат на мене , я си знаем бее...."
toni_g79 - специалист
До професора по-горе http://www.youtube.com/watch?v=gymLcneC ... annel,кажи ми къде в това видео правят фаски,или там никой не епрофесионалист,само си вършат работата качествено,изгледах 15 клипа за ГК и никъде не видях да дялкат,нито аз съм виждал на живо.Да не ми кажеш сега,че всичко се е напукало.Само спорим и ние,по-малко се надувай ,не си открил топлата вода,има хора които са го работили години преди да знаеш,че има такова нещо като ГК,а ти си седнал да им даваш акъл :-D :!:
svetliopi44 - Чирак...
Аз на анонимния професор не му обръщам внимание вече ... човек който с нищо не е доказъл че е капацитет решил да обяснява... а сигурно е бивш тракторист останал без работа и се хванал за картона ... то всичкото селяни станаха картонджии че им е най-лесно... :lol: :lol: :lol:

Пичове аз спирам да пиша по тея теми ...призовавам и вас да направите същото...

Казвал съм и друг път... когато съм се сблъсквал с картона като материал ... повечето от сегашните професори са скачали пред блока на ластик... :lol:
stivemaster - майстор
Добре че не си снимал майка си да монтира гипскартон че ...... щеше да убедиш всички в правотата си.Погледай още клипове може да разбереш нещо за работата . Доколко съм анонимен хората които ме познават знаят с какво се занимавам , на каква позиция и дали пиша във форум "квантова физика" ако грам не вдявам за какво говоря.
При сериозни спорове (подкрепени финансово)мога да се ангажирам с осигуряване на участие на официално лице представител на фирма производител и сертифициран оценител на качеството на СМР.На който му стиска , айде .........
toni_g79 - специалист
stivemaster написа:
Добре че не си снимал майка си да монтира гипскартон че ...... щеше да убедиш всички в правотата си.
:shock: :irre: :irre: :irre: ,кой снимал какво снимал,ти твойта снимаш ли я,или ти е омръзнали че питаш и за на другите майките.Та както и да е и аз спирам да споря.Гледай и ти малко видео,може и да научиш нещо ПРАКТИЧЕСКИ не само теория на вероятностите ,и остави майките на хората ми обърни внимание на твойта мама ;)
housedoktor - майстор
Фаски се правят задължително на нефабричен ръб ,като са на 2/3 от дебелината на листа и под ъгъл от 22,5 до 45 градуса..Това са изискванията на Кнауф и Бритиш Гипсум за Лафарж не съм сигурен .
Тони,ако тези от клипа ми работят в къщи -ще ги изгоня.Който разбира -ще им открие грешките
Последна промяна от housedoktor на нед ное 07, 2010 7:40 am, променено общо 1 път.
toni_g79 - специалист
housedoktor написа:
Фаски се правят задължително на нефабричен ръб ,като са на 1/3 от дебелината на листа и под ъгъл от 22,5 до 45 градуса..Това са изискванията на Кнауф и Бритиш Гипсум за Лафарж не съм сигурен .
Тони,ако тези от клипа ми работят в къщи -ще ги изгоня.Който разбира -ще им открие грешките
Може,незнам специално за тоя клип,просто го избрах че се виждат тези ръбове,не съм го гледал в детайли.Спора е малко на "устав"-ен ред,аз го приемам от тая гледна точка,не съм виждал НИКОЙ да го прави там където съм работил дълго време,та си мисля от толкова бригади едва ли всички са некадърници и невежи,при условие че вършат хубава работа,а тя се разбира след боядисването ;) Може наистина изискванията да са различни в БГ и САЩ,и тук да сте прави а за тях аз да съм прав, и само да спорим напразно!!!!
Последна промяна от toni_g79 на съб ное 06, 2010 8:13 pm, променено общо 1 път.
ivanovrg - специалист
housedoktor написа:
Това са изискванията на Кнауф и Бритиш Гипсум
бил съм на доста обекти,където са идвали от бритиш гипсум на проверка
отделно има колкото работници-толкова проверяващи и следящи за качеството,проектантити и кви ли не още

никои не е споменавал за дялане на фаски
така стои и въпроса при кнауф
там също се издават сертификати и идват на проверка направо на обекта и цел ден те гледат как работиш
ТАКОВА ДЯЛКАНЕ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ и няма и да дялкам


:!: по горе препоръчах на питащия да шпаклова фугите с хартиена лента,така не вярвам вече да се напука
ivanovrg - специалист
stivemaster написа:
За недочелите но иначе със самочувствие , работили и яли хляба на някого - http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/0/EC ... enDocument картинки 7 и 8 и http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/0/EC ... enDocument картинка 6 .

прочети внимателно какво пише под картинките
картинка 7:
При шпакловането с Унифлот да се направи скосяване на отрезните ръбове с ренде за фаска.

картинка 8:
При шпакловането с фугопълнител -лек и ленти за фуги ръба да се почисти само с шкурка.

Тема "Напукани фуги на таван от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: