n.nikoloff - специалист
sstefanov написа:
Аз като видя сайт, който е неграмотно написан и пълен с правописни грешки, веднага оставам с много лошо впечатление и просто го затварям!
Това неграмотно писане показва липса на образование и на старание. Как да наемеш такъв найстор?
+1!
И не делете майсторите на софийски и провинциални. Навсякъде има добри и лоши.
lotosf - специалист
Курсове това онова като праснеш картона отгоре и като шпакловаш никой няма да види кво има от долу дали ще е перфектно направена конструкция от ЦД и УД или сковани на две на три дървени летви важното е да е здраво и стабилно! :-D
Chefo77 - майстор
Мда. Въпросът е колко време ще бъде така. :-D
Тани - модератор
Първоначално всички изглеждат еднакво ако е добър шпакловчика. Истината си проличава по-късно. Пукнатини,отлюпена боя и шпакловка, петна по боята там където са профилите, провиснал на шкембета гипскартон, влага и мухъл , липса на топлоизолационни качества и т.н.
Едни майстори дори бяха обяснили как със сигурност щом има гипскартон, значи ще се напука по ъглите :-D И даже познаха. Навсякъде се беше напукало преди още да боядисат. :shock: Интересното е, че там където правих аз няма и до сега нито една пукнатина , а вече са минали няколко години. Явно технологиите имат значение.

Или просто си видял как НЕ трябва да се прави. Знаеш как сме правили банките и още няма напукано. :goodman:
The_FAN - специалист
И аз съм против под моя снимка да седи чуждо лого.
Чудно ми е ако няма претенции за авторство защо е изрязал моето лого ?
А за 25 години е нямал какво да снима или е нямал пари за апарат ?
Странно ми напомня за бивш съфорумец с любов към снимки от руски сайтове
и нелоялност към клиентите и хората с които работи...
nikibi - специалист
Тани, ако имаш желание прати някакьв телефон на лични имам ли пьт покрай теб ще се обадя. Сега по вьпроса конкретно.
1 Идеята беше да се онагледят максимално ясно понятията и когато говоря с хората да говорим на един общ език, без да е необходимо да губя часове докато се разберем за какво става на вьпрос. Вьв всьшност го почнах заради група наши доктори живеещи и работещи в Германия пред който бях поел ангажименти за очовечаване на няколко наследствени апартамента, два магазина и нещо като вила. Може да звучи идиотски но с тях губех ежедневно часове по скайпа и ме докарваха до лудост за най елементарни неща. Времето което губех да обяснявам май беше повече отколкото да я свьрша работата на практика. Това ме "принуди" да нахвьрлям нещо набьрзо и с "прьстче" да показвам, това така, това онака, белким нещата се нормализират. В интерес на истината определено при тях имаше ефект, нещата трьгнах бая по бьрзо. След тях го зарязах и не сьм го пипал вьобще. Нямам никакво намерение да го използвам за реклама, количеството и обема на работа са ми абсолютно предостатьчни да не кажа че са ми и в повече. Работя с едни и сьщи хора от бая години на принципа "ти си знаеш" и остави това но имам една кофа ключове и карти за достьп до почти всичките си обекти, вьв всьшност то и подрьжката им е при мене та то май си е се тая. По вьпроса за технологийте не само ти, но и всички взели отношение са абсолютно прави, обаче факт е че единствено професионалисти забеляват всичките глупости. Досега в мрежата не сьм попадал на нещо удачно като сайт, страница или нещо подобно което да отговаря на това което ми трябва. Много по лесно ще ми бьде да пратя един линк отколкото да си губя времето да се занимавам с неща който вьобще не са ми работа. То проблемите са много, пьрво хората не искат да четат ако има как да е готово и сдьвкано най добре, второ мрежата е претрупана от информация и не могат да се ориентират, трето информацията доста често е противоречива понякога и подвеждаща да не споменавам че доста често е писана от професионалисти като за професионалисти а такива са нищожна част от хората явяващи се като клиенти.Не ме интересуват завьршените работи да си правя реклама, трябва ми процеса а за да стане като хората са необходими сума ти неща, то не са само читави снимки, грамотен текст, полезни врьзки и тн. Трябва да се получи нещо което да е просто,ясно и разбираемо от всички без значение от пол, интелектуално ниво, социален статус, професионално поприще и тн. и тн. Имам желание да се опитам да си направя нещо подобно за улеснение но само с мераци не става, трябва време, пари и бая ентусиазьм за периода от проби и грешки докато се наместят нещата.
Сега нататьк , впечатлен сьм че успяваш да пишеш по обектите, аз лично за себе си и като идея не го виждам, знам ли може да е от годините. Пропускам този цитат
"Не ми пречи да си чета книга , докато да речем шпакловам!" нищо че сме 21 век. Приемам забележките, основателни са, причините май ги обясних. Желая ти успехи, прав си че човек трябва да харесва това което прави.
Относно коментара на sstefanov
"Това неграмотно писане показва липса на образование и на старание. Как да наемеш такъв найстор?"
В сьшност от какво имате нужда от майстор или от филолог?
То не че две десетилетия доценти / включително и филолози / не лепяха плочки та в следствие на това всички майстори ги набедиха че не били перфекционалисти но Вие лично какво предпочитате?
Убедихте ме че не сте прочели и пьрвата страница за да напишете това:
"Лесно може да се провери на чия фирма е регистриран домейна на сайта."
Просто за информация, имаме няколко фирми но това неграмотно нещо си е мое дело, почна ли да го довьршвам ще си мине през грамотни специалисти, дотогава ще стой така ако много Ви дразни в тоя вид го отварям и ако имате желание да помогнете го оправяте, ако не просто престанете да се заяждате с тая граматика.Не е вьзможно всички да са само руси или само високи, трябва да има и неграмотни.
Относно коментара на limp3r, зачепква болна тема,явно е пропуснал:
„Вьпреки че познавам прекрасни майстори от доста места и ги препорьчвам постоянно.”
Тоест майсторите ги деля на добри, посредствени и природно надарени, навсякьде има разни, местожителството е без значение. Например две от момчетата който се занимаваха с плочки в момента работят в Италия по една програма на Юнеско за вьзстановяване на археологически паметници, вьзстановяват разни древни мозайки по технологий отпреди няколко века, това правят с основно образование и разговорен речник от 50-60 думи, като се замисля може и толкова да не са, за култура, интелект, ерудиция и тн. вьобще не споменавам, май от тях намразих чалгата че те друго не признаваха. Обаче......................опрели вьпрос до работа нямат аналог, това е вьпрос на дарба или го имаш или го нямаш, не се учи и не се показва.
„Делението” на софийски и други майстори се получава поради различни други причини и обстоятелства който са в следствие на най разнообразни фактори, нямащи пряко отношение кьм техните умения. Да не споменавам че преди едно поколение София беше наполовина и колко са софийски, софийските майстори вьобще не ми се спори. Ако на някой му се спори да отвори такава тема, но не анонимно и да видим после какво ще се получи. Имам чувството че цялата провинциална гилдия мрази София, но се чуди и мае как да и доиде на гости по-вьзможност за постоянно.
Вьв врьзка с коментара на lotosf , абсолютно е прав човека, поради това когато вьзникне в групата поредния глупав спор за технологийте /и тука са карали вьпросните Кнауфски курсове за документи, не че някой се вьрна с нещо повече отколкото трьгна/ та давам следния идотски пример от живота. Аерогара София, декари окачен таван, спазени абсолютно всички правила, норми и изисквания на вьпросната ф-ма. и какво стана? падна! колко пьти пада? два пьти! Толкоз по вьпроса за технологийте.За мен лично основното при ГК е:
1 Да е здраво, независимо как и за колко.
2 Да си го хареса стопанина му
3 Да издьржи вьзможно най-много време .
Всичко останало е вьпрос на вкус, визия, манталитет и тн. Тоест не ме интересувам, щом така си го харесват така ще им го правим.
Относно The_FAN, прати линк коя снимка те дразни да я махна че остави това какво сьм качил набьрзо ами то деиствително има пьлни глупости та народа си ме взе на мезе, при това с основание, ама в бьрзината кой да обьрне внимание, нали все по нощите го правих и ето го резултата.
Относно собствените/авторски/ снимки, имам бая сериозен архив, задьлжително заснемам всяка операция, че годините минават, преустройствата сьщо и после без тях става сложно........,понякога.
Факт е обаче че от всичките ми клиенти само 2-3 са сьгласни да ползвам снимки от тяхната собственост.Поради ред причини за себе си са прави, а сьс тях работя от десетилетия и не мога да игнорирам техните мнения, не е коректно най-малкото. Допьлнително кьм това е и момента че архива е правен за ползване от специалисти и не е това което е необходимо като онагледяване за хора който не са такива.Остави че е снимано кьде с фотоапарат, кьде с телефон, чак напоследьк почнах да използвам камера че май най-добре се получава .За да стане нещо читаво си трябва цяла декорация сьс сьответната сцена, осветление, ракурс кьм обекта и тн и тн. Подобни фотоси при тая разнородна дейност с която се занимаваме ми трябват поне 5-600 броя, почнах от време на време да правя и такива, оказа се обаче че губя часове за една единствена снимка и е ужасно досадна работа. Понасьберат ли се обаче още малко и да остане малко време трия всичко и от начало вече като хората.
limp3r - специалист
nikibi написа:
Относно коментара на limp3r, зачепква болна тема,явно е пропуснал:
„Вьпреки че познавам прекрасни майстори от доста места и ги препорьчвам постоянно.”
Аз не съм "зачепквал" нищо. Просто много ми стана вече все на София и провинция да се делим. Тя темата е неизчерпаема. Извинявай, но не може когато някой те упрекне, че не правиш нещо като хората ти да казваш "да ама има и по-зле от мене...ти ако знаеш какви има в провинцията..."
Не ти ли е идвали на ум, че тия декари тавани може да са паднали заради калпави анкери, дюбели и ред други причини (като евтини материали за по-голяма печалба)? Относно технологията аз съм на мнение че трябва да се спазва на 100%. Все пак те го произвеждат (Кнауф и др.), правят си лабораторни тестове, покриват сертификати, тюфове и какво ли още не. Дай да не ги учим, ами да се вслушаме в техния опит. Ние тука все да сме на обратно "абе те ще ми казват аз как да го правя, братчеда щом виси на него и не пада значи е ОК". Въпроса е принципен - нещата трябва да се правят както трябва, а не както на нас ни се иска.
Един пример: аз се занимавам с ВиК. Ако по план имам да пусна тръба 1 1/2 цола, а аз пусна 1/2 цол и кажа "е какво толкова нали има тръба...вода има" това правилно ли е?
Човек трябва да е отворен към новите неща и да се усъвършенства постоянно, с четене и практика. А не да "цикли" на едно място и да си мисли че това което знае му стига. Това е моето мнение.
Chefo77 написа:
Всичко, което е качено на сайта, трябва да бъде ЛИЧНО ДЕЛО, крадените снимки от нета са КРАДЕНИ СНИМКИ. По този начин привличате некоректно клиенти, като им "показвате" какво сте правили и какво можете да правите, а всъщност ... показаното даже не е Ваше! Освен това, сте сложили ЛОГО върху снимките, което показва мераци за някакво авторско право. Аз бих се обърнал към хостинга на сайта, ако видя мои снимки качени там и този, който ги е качил откаже да ги махне.
Грозно и подло е "да се хвалиш" с труда на другите. Да, може да можете 100 пъти повече, може да го правите 100 пъти по-добре, но рекламата на това, което можете и правите, трябва да е основана на собствен труд.
Аз вече доста време събирам материали, за да мога да си направя собствен сайт. Много ли е трудно да намеря снимки от Лувър-а?
Не сте коректни. Може да сте много добри, но не сте коректни в рекламата си.
И, за провинциалните майстори ... да Ви кажа, че ми е писнало на х.я да ходя да бърша о.раното от софийски (и не само) капацитети в моята сфера. Защото е много лесно да идеш някъде, да си оставиш ръцете, да прибереш парите и после да оставиш други да ти берат гайлето. Нямам нищо против хората, които майсторят, без значение откъде са. Обаче да идеш от другия край на БГ, да свършиш дадена работа, и после да се правиш на ударен ... Защото много често има специфика, когато работиш в различни райони.
По тази логика жените лъжат мъжете,като се гримират и слагат силикон...? В Китай копират цели австрийски села и магазини...И "боб" е "Мтел",но го предлагат,като 4ти оператор...А,такъв в мрежата няма....Както казват...да си в устите,а не в краката на хората...
Chefo77 - майстор
ангро7220 написа:
Chefo77 написа:
...
По тази логика жените лъжат мъжете,като се гримират и слагат силикон...? В Китай копират цели австрийски села и магазини...И "боб" е "Мтел",но го предлагат,като 4ти оператор...А,такъв в мрежата няма....Както казват...да си в устите,а не в краката на хората...
Значи за теб е нормално една жена да ти прати снимка на Меган Фокс и да ти каже: "Изглеждам така, ожени се за мен доживот"? :)
"Рекламата" на стока или услуга не е като "рекламата" на "звезда". Ако излезе съобщение от типа "Джъстин Бийбър е обратен", ще отблъсне момиченцата, които припадат по него, ама ще се намерят момчета, които да го харесат. Но никой няма кой да хареса нещо като паднал таван, 4 ремонта на ей-тая пералня за 3 месеца и т.н. :wink:
МТел НЕ предлагат БОБ като 4-ти мобилен оператор. Както и Глобул никога не са предлагали ФРОГ като такъв. Ако някой е останал "заблуден", то не е въведен в това от МТел. Даже не съм им абонат :wink:

Тема "Майстори които са открили нови технологии за ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: