• 1
  • 2
velsi - Почетен майстор
Да, може. Но не прекалявай с пяната, за да не раздуе като се разширява и да изкриви картона. И не ползвай ръчна пяна, а си купи евтин пистолет и пистолетна пяна. Ръчната раздува ужасно много и ще си създадеш проблеми.
kristi77 - напреднал
Какво по точно представлява тази ръчна пяна и от къде мога да си я купя?Аз сам виждал тази във флаконите която я ползват за оплътнение на дограмите.
Тани - модератор
И двете са във флакони , но за ръчната ти трябва специален пистолет за пяна , докато с другата пръскаш направо от флакона.

Леонардо е написал много хубава статия за преградни стени - прочети я!

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1420
velsi - Почетен майстор
Тани написа:
И двете са във флакони , но за ръчната ти трябва специален пистолет за пяна , докато с другата пръскаш направо от флакона.
Така е, но наобратно. Ръчната пяна има бутон като на дезодорант и малко парче шлаух, с което насочваш струята пяна. Флакона на пистолетната пяна има резба, с която се навива в пистолета. Разликата не е толкова в начина на нанасяне, а в това, че ръчната се надува многократно повече от пистолетната и това понякога създава проблеми.
Тани - модератор
Е понякога не е лошо да чета това което съм написал! :-D
kristi77 - напреднал
Благодаря много.А някой може ли да да ми препоръ4а добър шпаклов4ик който да оправи бакиите тези мишоци и съответно за каква сума става въпрос.
  • 1
  • 2

Тема "ново строителство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: