• 1
  • 2
mishav - помощник
Здравейте, удачно ли ще е за усвояване на тераса вместо Итонг да се използва Гипсфазер Кнауф VIDIWALL HI. И по точно се питам дали наистина гипсфазера ще издържи на атмосферните условия. Ако има някой който да го е използвал, моля да каже впечатления.
torbalan - Дървен философ
кнауф кво казват по въпроса - гипсофазера подходящ ли е?

ако да - аз бих го направил с гипсофазер, защото ще е по-леко...
mishav - помощник
Ами казват това Knauf Vidiwall HI е нов продукт съставен от печен гипс и армиращи целуозни влакна. Благодарение на технологията си на производство плоскостта има много добри физико-механични свойства. Високата и ипрегнация я прави устойчива на атмосферни влияния, за което свидетелстват множество проведени европейски изпитвания.КNAUF Vidiwall HI e лесно разпознаваема поради специфичния си син цвят на повърхността. Може да остане над 1 месец монтирана на открито без да се променят качествата и.След обработка с грунд и шпакловъчна смес гипсфазерът е готов за полагане на последващ слой топлоизолация с минерална вата, пенополистирол, винилна облицовка или мазилка.Цялостната система изградена с гипсфазерни плоскости Knauf Vidiwall HI напълно удовлетворява необходимите изисквания за устойчивост на климатични промени според ETAG 004.
Ivo_Dinkov - специалист
Ами- виждаш какви са условията, за да няма грижи- вата + мазилка върху нея и се радваш на живота :partyman:
k0c3t00 - помощник
Итонга,както и гипсофазера не са предназначени за външно приложение,ако са изложени директно на атмосферните условия.
Ако търсиш по рационалното решение заложи на гипсофазера.Направи си обикновена преградна стена,като отвън сложиш гипсфазер,за пълнеж каменна вата 5см,вътре може 2 пласта влагоустойчив гипскартон.Върху гипсфазера сложи 7-10см стиропор,шпакловка с мрежа и накрая силиконова мазилка.Това съм го правил на няколко обекта и до сега не съм получил оплакване.Предимството на това изпълнение е постигането на добра топлоизолация и малката тежест на самата конструкция.
Успех!
trockenbauer - напреднал
Има и нормалната товароносимост.
Както виждаш от снимката.
Успех в начинанието.

Прикачен файл

img090.jpg
FMaster - специалист
Отвън САМО аквапанел ... успех!
mishav - помощник
Благодаря Ви за мненията, ще го мислим и решим какво да бъде най вероятно до височината на перилата итонг, а нагоре гипсофазера на Кнауф VIDIWALL HI уж го дават да издържа на директни атмосферни влияния + стиропор,шпакловка с мрежа и накрая силиконова мазилка.
dechoоо - специалист
Както казва колегата FMaster, аквапанел... Има го както за вътрешно така и за външно приложение!
http://www.baumarket.bg/product/akwapan ... tdoor_200/
И гледай, който и да ти го прави да не ти го реди като фаянс!!!
Шпакловка с теракол и мрежа, и мазилка... каквато искаш.
Успех
Тани - модератор
Не знам защо някой като ми спомене шпакловка с теракол и мнението ми за него се срива лавинообразно!
По темата - като се има предвид , че Итонг не е за външно приложение може да заложиш на Аквапанел или VIDIWALL HI, хем с по-малка дебелина на стената ще получиш по-добра топлоизолация. След като производителя го е проектирал за външни условия , значи става! А след като ще има и външна изолация , може да си напълно спокоен!
  • 1
  • 2

Тема "Гипсфазер или Итонг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: