• 1
  • 2
А някой знае ли кои предлага вата която е пакетирана цялата така че като се полага да не се отделя от нея нищо навън? Питам защото съм виждал някъде подобно нещо. Цялото руло като се развие е пакетирано в тънък найлон. Ако някой знае нека остави линк или инфо за фирма която предлага защото аз не намерих. Благодаря предварително
Stefan2000 - специалист
И все пак, не става ясно, като се полага ватата, трябва ли да има найлон или не?
Навремето един приятел си изолира тавана, и му бяха казали да опакова ватата с найлон, та падна игра.
Предстои ми и на мене да си изолирам таваните в гредоредната къща. Видимия таван също ще е от дъски.
Та, да опаковам ли или не? Ако се слага найлон, няма ли да спре "дишането" на тавана? От друга страна, ако случайно някой ден покрива протече, водата все някак ще проникне и във ватата, и опакована няма изсъхване.
Първо покрай гредите се слага (прикрепя се с такер) едно фолио на малки дупчици с лице навън към покрива което пропуска влагата навън но не и навътре към ватата. След това се слага ватата след нея конструкцията и преди да се затвори с гипскартон се опъва пароизолационно фолио което е добре и да е с алуминиев филм от едната страна която се слага навътре към помещението и се прикрепя с двойнолепещо тиксо.
И на мен ми предстои да затварям цял таван по подобен начин защото ще го правя обитаем с покривни прозорци и т.н. и за това питах по горе дали някой знае коя фирма предлага пакетирана вата за да не се налага да дишам и да събирам цялата мизерия която се отделя от нея като малки частички защото е доста неприятно особено ако квадратурата е голяма. Миля че я видях в едно клипче в Ютуб но не знам дали в БГ се предлага.
8180 - майстор
Stefan2000 написа:
Та, да опаковам ли или не? Ако се слага найлон, няма ли да спре "дишането" на тавана? От друга страна, ако случайно някой ден покрива протече, водата все някак ще проникне и във ватата, и опакована няма изсъхване.
Ще спре "дишането", но ще запази ватата и картона сухи.

erik11 го описал добре.
Stefan2000 - специалист
erik11 написа:
Първо покрай гредите се слага (прикрепя се с такер) едно фолио на малки дупчици с лице навън към покрива което пропуска влагата навън но не и навътре към ватата. След това се слага ватата след нея конструкцията и преди да се затвори с гипскартон се опъва пароизолационно фолио което е добре и да е с алуминиев филм от едната страна която се слага навътре към помещението и се прикрепя с двойнолепещо тиксо.
Благодаря. Има ли ги на нашия пазар тези фолиа, и евентуално под какво име?
Аз лично съм работил с 2 от тези и цената им беше покрай левче- левче и нещо квадрата: http://www.onduline.com/bg/bg-ondutiss
  • 1
  • 2

Тема "найлон в между вата и картон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: