• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
sokolov.91 - майстор
Понеже и на мен ми предстои да правя картон (само че на тавани) в новата къща на родителите ми и мисля да слагам найлон под ватата имам 1 въпрос. Какво се случва с найлона когато го прудупчат 1000 рапидки? Не се ли компрометира въпросната пароизолация? Ако пък реша да подмушвам найлона над профилите както се подмушвам ватата за да не го дупчат рапидките какво става около окачвачите? Също и около дупките в найлона за кабелите за осветлението? И като цяло да слагам ли изобщо найлон? Къщата е на 1 етаж. Таваните от горе са неотоплявани. Подпокривното е студено неотопляемо. Таваните са бетон.
chapara - майстор
Ами лепи със здрава лепенка поЦД-то надлъжно с ивици наелон и рапидите ще са в лепенката ако това ще те успокои. Аз не бих си го причинил :cool:
sokolov.91 - майстор
пет апр 23, 2021 2:00 pmchapara написа:
Ами лепи със здрава лепенка поЦД-то надлъжно с ивици наелон и рапидите ще са в лепенката ако това ще те успокои. Аз не бих си го причинил :cool:
Е защо? Нали навсякъде се говори за найлон под ватата като е последна плоча?
chapara - майстор
Найлон м/у ватата и картона, положен по конструкциятя. За това се говори, имам усещането че нещо се бъркаш?
sokolov.91 - майстор
пет апр 23, 2021 5:13 pmchapara написа:
Найлон м/у ватата и картона, положен по конструкциятя. За това се говори, имам усещането че нещо се бъркаш?
Е да де и аз за това говоря... Нещо не ти схващам мисълта така като с половин уста говориш...
chapara - майстор
За теб половин, за мен уста и половина. Вземи си двойно залепващо тиксо, налепи през 30 см.по профилите и залепи найлона изпънат и да виси по стените по малко. Кови картона и не мисли как ще мине пАра при картон, найлон профил, и добро проветряване. После премахни увиснапия наелон по стените, залепи стиропорени профили по фугата стена, таван, фугирай и толкова.за обработката на тавана е ясно.
sokolov.91 - майстор
съб апр 24, 2021 12:16 amchapara написа:
За теб половин, за мен уста и половина. Вземи си двойно залепващо тиксо, налепи през 30 см.по профилите и залепи найлона изпънат и да виси по стените по малко. Кови картона и не мисли как ще мине пАра при картон, найлон профил, и добро проветряване. После премахни увиснапия наелон по стените, залепи стиропорени профили по фугата стена, таван, фугирай и толкова.за обработката на тавана е ясно.
Ето това вече е отговор. :) Мерси. :partyman:
muhala - майстор
Соколов, какъв найлон ще слагаш? Как се пробиват отворите за лунички и няма ли да се нарани найлон?
sokolov.91 - майстор
съб апр 24, 2021 5:40 pmmuhala написа:
Соколов, какъв найлон ще слагаш? Как се пробиват отворите за лунички и няма ли да се нарани найлон?
Някакъв евтин найлон. Гледах има вторичен найлон на 4 метра за 1.40лв метъра. На мен стаите са ми по 3.80метра и няма да ми се налага да го наставям. Кабелите за луничките ще ги изкарам през ватата и найлона и ще ги омотая с тиксо за найлона. Картона ще го пробвам с фрезата преди да го монтирам на тавана за да не скъсам найлона. Има обаче нещо друго... Лед луничките колко ли топлина отдават? Да не вземе да се запали найлона... :?
muhala - майстор
съб апр 24, 2021 6:59 pmsokolov.91 написа:
съб апр 24, 2021 5:40 pmmuhala написа:
Соколов, какъв найлон ще слагаш? Как се пробиват отворите за лунички и няма ли да се нарани найлон?
Някакъв евтин найлон. Гледах има вторичен найлон на 4 метра за 1.40лв метъра. На мен стаите са ми по 3.80метра и няма да ми се налага да го наставям. Кабелите за луничките ще ги изкарам през ватата и найлона и ще ги омотая с тиксо за найлона. Картона ще го пробвам с фрезата преди да го монтирам на тавана за да не скъсам найлона. Има обаче нещо друго... Лед луничките колко ли топлина отдават? Да не вземе да се запали найлона... :?
Не мисля, че луните ще запалят найлона от топлината. Трудно ще се охлаждат. Аз съм в същата ситуация. Правя ГК на покрив с дървена конструкция. Гледах какви ли не клипове на Кнауф, с някакъв геманец на име Нешо дори, и никъде подяволите не полазват как се монтира една шибана луна.
Този найлон, за който говориш е тъничък, аз взех от него и трудно се работи с него.
Идеята ти да се понтират надупчени плоскости не е лоша. И аз ще опитам така.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Моля за съвет от специалист по гипскартон и изолации" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: